Juventuslu Merih'i Fenerbahçe'den gönderen isim!

Juventuslu Merih'in Fenerbahçe'den ayrılışının hikayesi ortaya çıktı.

28 Nisan 2020 Salı, 07:58
Juventuslu Merih'i Fenerbahçe'den gönderen isim!
Abone Ol google-news

Juventuslu Merih'in Fenerbahçe'den ayrılışının hikayesi ortaya çıktı.

Fenerbahçe’de Merih Demiral’ın ayrıldığı dönemde altyapı antrenörü olan Hasan Özdemir, milli oyuncunun takımdan ayrılma sürecini Tivibu Spor’a anlattı ve çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Özdemir’in Merih Demiral için yaptığı açıklamalar:

''EN BÜYÜK SORUNLARDAN BİRİ”

Türk futbolundan böyle yetenekler Avrupa’ya daha çok gidecek. Türk futbolunun en büyük sorunlarından biri, herkesin başarıya endeksli olması. Kulüpler borçlara giriyor ve kendilerini yemeye başlıyorlar. 

Merih Demiral ile Fenerbahçe altyapısında 6 sene çalıştım. Merih şans bulsa, yüzde yüz oynardı. A Takım’a tavsiye ettiğimizde, oynar diye tavsiye ettik. Bastırdık, oynamaları lazım, geleceği parlak dedik o dönemin antrenörü Pereira’ya.

“EN AZINDAN KUPA MAÇLARINDA OYNASIN DEDİK İSTEMEDİLER”

O zaman stoperler Kjaer ve Skrtel’di, benim stopere ihtiyacım yok dedi. En azından kulübede olsun dedik, 17 yaşındaydı, hala genç ama o zaman daha gençti. İstemediler. En azından kupa maçlarında oynatırsınız dedik.

“MERİH, VERİLEN PARAYI AZ BULDU”

Sonraki günlerde profesyonellik sorunu çıktı. Verilen parayı az buldu Merih, 1.5 milyar veriliyordu o zaman. Ben bu rakama imza atmam, bir yol buldum, o yolda ilerlemek istiyorum dedi. Ben de kendi hayatını kendi belirlesin dedim, bir şey diyemedim çocuğa.''