Kaman'da pazar yeri anlaşmazlığı

Kırşehir'in Kaman İlçesinde yeni oluşturulan pazar yerinde il merkezinden giden pazarcılarla ilçedeki pazarcılar arasında anlaşmazlık yaşandı.

21 Şubat 2018 Çarşamba, 20:34
Abone Ol google-news

Kırşehir'den pazar yerine giden pazarcılar, dar ve küçük alanların ayrıldığı iddiasıyla tezgah açmadı. Kırşehir Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Hasan Ezantaş, tezgah açmayarak uzlaşma sağlamak istediklerini söyledi. Ezantaş açıklamasında, "Bize bir liste verildi. Fakat pazarcılıkla alakası olmayan kişilere yer verildi. Esnafların pazar alanı için yer aldığı metreleri düşürüldü. Kura şekli ve sıra şekli olmaksızın tamamen kendine öz bir liste yapılmış" dedi. Pazarcıların iddiaları karşısında konuşan Kaman İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar ise anlaşmazlıkların sulh yolu ile çözüme kavuşacağını söyleyerek şöyle konuştu;

"Vatandaşlarımıza ve satıcılarımıza ilk haftalarda sıkıntı yaşayacaklarını izah ettik. Şuanda tuhafiye ve gıda satıcılarının orada bir sıkıntı yok. Sıkıntısı olan esnafında sıkıntılarını hallediyoruz. Kamyonlar pazar yerine girerse mutlaka yer sıkıntı olacak ve pazar yerinin bir özelliği kalmayacak. Dolayısıyla biz vaktinde mallarını boşaltarak tezgahlarda satış yapmalarını istiyoruz. Kırşehir'i, Kaman'ı yok hepsi bizim insanımız onlar için gerekli düzenlemeler yapılacak ancak arkadaşlarımızı panik içinde herkesin hakkını savunup teslim etmek bizim görevimiz, ortak yol bularak sorunları çözeceğiz."
Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Hasan Ezantaş, kendisine Muhtar H.Y., tarafından silah çekildiğini ileri sürerken hukuksal mücadelenin de yapılacağını belirtti. Polis ise ilçe pazar yeri alanında geniş güvenlik önlemleri aldı.