Kapatılan sağlık kuruluşlarına yeni düzenleme

Kayseri'de, darbe girişimi soruşturmaları kapsamında, kapatılan iki özel sağlık kurumunun birinin tabelası değiştirildi ve Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet vermeye başladı.

25 Temmuz 2016 Pazartesi, 11:51
Abone Ol google-news

 

15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrasında Bakanlar Kurulu'nun aldığı Olağanüstü Hal uygulaması çerçevesinde çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan kurumlarda el koyma işlemleri devam ediyor. Kayseri'de hizmet veren Özel Kayseri Göz Hastanesi ile Hacettepe Fizik Tedavi Merkezi de kapatıldı.

Bu iki hastaneden Kayseri Göz Hastanesi, Sağlık Bakanlığı'na devredilerek Kayseri Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği'ne bağlandı. Hastane binasındaki eski tabela da sökülerek, yerine 'Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Melikgazi Ek Binası' tabelası asıldı. Sabah saatlerinden itibaren hastanedeki sağlık hizmetleri, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesindeki doktorlar tarafından verilmeye başlandı. Hastaneye gelenler de hastanede sağlık hizmetlerinin artık Sağlık Bakanlığı tarafından verildiği bilgisi aktarıldı. Kapatılan diğer sağlık kuruluşu Hacettepe Fizik Tedavi Merkezi içinse henüz bir düzenleme yapılmadığı, ilerleyen günlerde kullanım şeklinin belirleneceği bildirildi.