'Kara dul' lakaplı 70 yaşındaki kadın, dördüncü kocasını zehirlediğini itiraf etti

Japonya'da "Kara Dul" ve "Zehirli Kadın" lakaplı 70 yaşındaki Chisako Kakehi, biri kendi kocası olmak üzere üç erkeğe yönelik cinayete teşebbüs davaları üzerine yargılanıyor.

13 Temmuz 2017 Perşembe, 16:49
Abone Ol google-news


Savcılık, Kakehi'nin hayat sigortası poliçelerini talep etmeden önce adamları zehirlemek için siyanür kullandığını iddia ediyor. İddiaya göre, Kakehi bu şekilde 10 yıl boyunca bir milyar yen (32 trilyon) tutarında para temin etti.
Kakehi, son kocası olan 75 yaşındaki Isao Kakehi'nin öldürülmesiyle ilgili sorgulanarak mahkemeye yaptığı açıklamada "tüm nefretimle doğru zamanlamayı bekliyordum" dedi ve evliliklerinden bir ay sonra kocasına siyanür zehirli yemek verdiğini anlattı.

"BANA ŞİMDİ BİR İLAÇ VERİRSENİZ ÖLMEKTEN MEMNUN OLURUM"

Japon kadın mahkemeye ayrıca "bana şimdi bir ilaç verirseniz ölmekten memnun olurum" dedi. Kakehi'nin diğer bazı sevgililerin ölümlerinin neden şüpheli olarak soruşturulmadığına dair sorular gündemdeyken, Japon basınında çıkan farklı haberlere göre, ilişkili bulunduğu 10 kadar erkeğin öldüğü yazılıyor.

ÖZELLİKLE "ZENGİN VE ÇOCUKSUZ" ERKEKLERİ ARAMIŞ

Eski bir milyoner olan Kakehi, sonradan servetini kaybetmiş, daha sonra yaşlı ya da hasta insanlarla çok sayıda ilişki kurarak, özellikle "zengin ve çocuksuz" erkekleri aradığını çöpçatanlık ajanslarına bildirmiş. Eğer cinayetler doğrulanırsa Kakehi'nin idam cezası ile karşı karşıya kalması söz konusu olabilir. Savunma avukatları, erken evre bunama hastası olan Kakehi'nin, sorumluluğun azalması nedeniyle cinayetten suçlu olmadığını iddia ediyor. Duruşma ise Kasım ayına kadar sürecek.

(BBC news)