Karadeniz'de kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların; Trabzon ve Rize çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (su baskını, yıldırım vb.) yurttaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor. Hava sıcaklığı Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

07 Ağustos 2011 Pazar, 06:40
Abone Ol google-news

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, yurdun kuzeydoğu kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon ve Rize çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz Kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.
 

Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların; Trabzon ve Rize çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (su baskını, yıldırım vb.) yurttaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.
 

Kuvvetli rüzgar uyarısı

Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) yurttaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.