Katar kraliyet ailesi Bodrum'da

Kanal İstanbul güzergâhında yer alan 44 bin 702 metrekarelik turizm-ticaret alanının sahibi, Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası'nın ortağı olan Katar kraliyet ailesi, 2 kamyon eşya, 500 valiz ve 180 hizmetçiyle Bodrum'a tatile geldi.

02 Eylül 2020 Çarşamba, 10:21
Katar kraliyet ailesi Bodrum'da
Abone Ol google-news

Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Sani'nin ailesi Bodrum'da demirli olan milyon dolarlık yat "Katara'ya" geldi. Milas-Bodrum havalimanına iniş yapan Katar kraliyet ailesinin özel jetinden 2 kamyon eşya indirildi. Yaklaşık 500 bavul ve çok sayıda dalış tüpü kamyonlardan inmesi saatler sürdü.

Sabah saatlerinden itibaren lüks yatta hummalı bir çalışma başladı. Gıda kamyonlarının biri gitti diğeri geldi. Gün boyu hazırlık yapan yat personeli, Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Sani'nin ailesi için hazırlandı.

ÜST DÜZEY ÖNLEM ALINDI

Katar kraliyet ailesi için Milas - Bodrum havalimanında üst düzey önlem alındı. kraliyet ailesine ait Jumbo jet ile gelen ailesi için havalimanından, Bodrum gemi yanaşma iskelesine kadar emniyet güçleri yol güzargahında üst düzey önlem aldı. Polis ekiplerinin eskortluğun da yata geçen Al-Thani ailesi için denizde de sahil güvenlik ekiplerinin eşlik ettiği görüldü.

180 HİZMETÇİSİYLE GELDİ

Katar kraliyet ailesi yata geçtikten sonra Bodrum nakliyat tarafından 2 kamyon eşyada yata getirildi. Yaklaşık 2 saate özenle indirilen 500 valiz ve dalış tüpleri en çok dikkat çeken eşyalar oldu. Yüzen saraya tatil yapacak olan kraliyet ailesi için özel aşçılar, garsonlar, dalış eğitmenleri, çocukların dadıları, korumalar ve tekne personelleri ile birlikte toplam 180 kişinin geldiği tahmin ediliyor.

Kraliyet ailesinin arkasından ise 8 koruma aracı, 9 vip minibüsde yata yanaştı. Yatın diyafonlarından hoş geldin sesleri yükselirken, sirenlerde hiç susmadı. Yata giren Al-Thani kardeşinin ilk işi ise bebeğini sevmek oldu. Uzun süre bebeği ile vakit geçiren Katar Emiri'nin kardeşi daha sonra yatın içerisine girerek televizyon izledi. Katar kraliyet ailesine mensup ailenin Bodrum'da kaç gün kalacağı ise bilinmiyor.

NE OLMUŞTU?

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Baklalı’nın İstanbul'da Kanal İstanbul güzergahında 44 dönümlük tarla satın aldığı, arazinin daha sonra imar planlarında  turizm + ticaret alanı yapıldığı ortaya çıkmıştı. Ayrıca Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’nın işletme hakkının yüzde 50'si Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 25 yıllığına Katar ordusuna devredilmişti.