KCK Operasyonu'na protesto

Diyarbakır Sur Belediyesi çalışanları ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri, KCK Operasyonu kapsamında tutuklanan Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş'ın fotoğrafını maske olarak takıp, operasyonu protesto etti.

28 Ocak 2010 Perşembe, 15:25
Abone Ol google-news

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın terör örgütü PKK'nin sivil oluşumu KCK'ye yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında 23 kişinin tutuklanmasını protesto eden Diyarbakır Sur Belediyesi çalışanları, belediye önünde, tutuklu Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş'ın fotoğrafından yaptıkları maskeleri takıp, ellerini kelepçeleyerek oturma eylemi yaptı.

Oturma eylemi öncesinde grup adına açıklama yapan Tüm Bel-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Edip Yaşar, Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş dahil operasyonda gözaltına alınan tüm belediye başkanları, siyasetçiler ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin bırakılmasını istediklerini söyledi.

Daha sonra çalışanlar, tutuklu belediye başkanı Demirbaş'ın fotoğrafının bulunduğu maskeleri yüzlerine takarak, ellerine plastik kelepçe taktılar. Grup, daha sonra olaysız dağıldı.