Kendisinden ayrılan sevgilisini fotoğraflarla tehdit etti: Hayatın zehir olacak

Arnavutluk vatandaşı Emilyana M.,(29) iki yıllık ilişkisinin bitmesinin ardından 47 yaşındaki eski sevgilisi Ali Ş.B.B. tarafından tehdit edildiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

18 Ocak 2018 Perşembe, 08:46
Abone Ol google-news

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre, iki yıllık ilişkilerinin bitmesinin ardından B.B., Emilyana M.’ye “Bana cevap vermediğin sürece hayatın zehir olacak”, “Cevap versen iyi olur yoksa tüm pis resimler yayınlanacak” mesajları atarak şantaj yaptı. Karşılık alamayan Ali Ş.B.B., Facebook’ta açtığı profillerde Emilyana M.’nin özel fotoğraflarını yayınladı.

 9 yıla kadar hapsi isteniyor

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Emilyana M.’nin şikâyetçi olması üzerine Ali Ş.B.B.’nin “şantaj”, “özel hayatın gizliliğini ihlal” ve “kişilerin huzur ve sükununu bozma” suçlarından 2 yıl 3 aydan 9 yıla kadar hapsi istendi. Bakırköy 43. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Emilyana M. sanığın kendisini ölümle tehdit ettiğini de söyledi. Sanık Ali Ş.B.B. de ise savunmasında, “Onu özlediğimi görmesi için böyle bir şey yaptım. Bir süre sonra fotoğrafları ve videoları da kaldırdım” dedi. Eksikliklerin giderilmesi için duruşma ertelendi.