Kepenk gerginliği

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hâkkari mitingi sırasında kepenklerin belediye tarafından zorla kapattırıldığı yönündeki sözlerine tepki gösteren Belediye Başkanı BDP'li Fadıl Bedirhanoğlu, "Başbakan bunu ispat edemezse onu müfteri ilan edeceğim, gerekirse dava açacağım" dedi.

23 Mayıs 2011 Pazartesi, 11:54
Abone Ol google-news

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Mayıs günü Hâkkari’de yaptığı miting öncesi kepenklerin tamamı kapatılmasına ilişkin mitingteki konuşması sırasında bu eylemin belediye tarafından zorla yaptırıldığını ve belediyenin kepenkleri kapattırdığını söylemişti.

Bunun üzerine Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, bugün bir basın açıklaması yaparak Başbakan Erdoğan’a cevap veren Bedirhanoğlu şöyle konuştu:

"Başbakan Erdoğan, Hakkari ve Urfa’daki konuşmalarında ’Bu kepenk kapatma değil kepenk kapattırmadır. Belediye kepenk kapattırıyor, kapatmayanlara da ertesi gün zabıta göndererek ceza kestiriyor’ diyor. Başbakan’ın sarfettiği bu sözler büyük bir yalandır. Kimse ima yoluyla da olsa kepenk kapatmayla ilgili bir söz sarf ettiğimi iddia edemez. Bununla beraber hiç kimse kepenk kapatmadığı için zabıtanın bir esnafa ceza kestiğini iddia edemez. Bunu ilk iddia eden Başbakan olmuştur. Ben Başbakan’ı bu iddiasını ispat etmeye çağırıyorum. Eğer bu iddiasını ispat edemezse onu müfteri ilan edeceğim. Ayrıca sarf ettiği bu iftiraya karşı avukatlarımla görüşüp gerekirse dava açacağım" dedi.
 

İlgili Haber İçin Tıklayınız