Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın suç duyurusuna jet yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'ın da vatana ihanet edenlerin, terör estirenlerin yargılanmasını tıpkı bizim gibi istediğini görmekten memnuniyet duyuyoruz" dedi

08 Kasım 2016 Salı, 17:26
Abone Ol google-news

AKP'li Abdülhamit Gül, CHP'nin Cumhuriyet'i susturma operasyonu ve HDP'lilerin tutuklanmasının ardından yayınladığı bildiri hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da aynı bildiri hakkında suç duyurusunda bulundu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN CEVAP GELDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, suç duyurularına ilişkin " Erdoğan'ın da vatana ihanet edenlerin, terör estirenlerin yargılanmasını tıpkı bizim gibi istediğini görmekten memnuniyet duyuyoruz" dedi.

 

EREN ERDEM'DEN SUÇ DUYURUSUNA SERT YANIT

CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP'nin hazırladığı Parti Meclisi bildirisi hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin sert açıklama yaptı.

Bildirinin son halini veren 3 kişilik komisyonda yer alan CHP’li Eren Erdem, “Az bile yazdık, Erdoğan'a hakaret etmedik. Bildirimiz, bir durum tespitidir. Hakaret olabilmesi için, yazılanların gerçek olmaması gerekir. Ülkede açık faşizm varken, bu bildirinin içeriğine hakaret davası açılması komiktir. Biz CHP'yiz, korkmayız. Dileyen herkes dava açabilir, ama bilinmelidir ki; Cumhuriyet değil, faşizm kaybedecektir.” dedi.