Kilis'te tavan çöktü: 5 ölü 4 yaralı

Kilis'in Musabeyli ilçesinde, bir evin tavanının çökmesi sonucu 5 kişi öldü, 2'si ağır 4 kişi yaralandı.

27 Kasım 2009 Cuma, 19:48
Abone Ol google-news

Kilis'in Musabeyli ilçesinde, bir evin tavanının çökmesi sonucu 5 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı olayda ölen ve yaralananların kimlikleri belirlendi.

Musabeyli ilçesi Yeşiloba köyünde Kadir Yılmaz'a (55) ait kerpiç evin tavanının çökmesi sonucu Şehnaz Yılmaz (25), Gülcan Yılmaz (25), Gülseren Yılmaz (13), Emir Yılmaz (3) ve Yusuf Demir (3) yaşamını yitirdi.

Olayda yaralanan ve ambülansla Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların ise Zekiye Yılmaz (45), Gülperi Yılmaz (30), Sevcan Yılmaz (12) ve İbrahim Yılmaz oldukları öğrenildi. Kilis Valisi Turhan Ayvaz, Gülperi Yılmaz'ın durumunun ağır olduğunu bildirdi.


Kerpiç ev aşırı yağışa dayanamamış

Kilis Valisi Turhan Ayvaz, Kadir Yılmaz'a ait kerpiç evin 2. katının tavanının çökmesi sonucu 5 kişinin öldüğünü, 4 kişinin de yaralandığını, baba Yılmaz'ın olaydan sağ olarak kurtulduğunu söyledi. Ayvaz, çökmenin, bir süre önceki aşırı yağış nedeniyle yaşandığının sanıldığını kaydetti.

Olayın duyulmasının ardından Yeşiloba köyüne sivil savunma birlikleri ve jandarmayı sevkettiklerini, ancak 5 kişinin olay yerinde öldüğünün anlaşıldığını ifade eden Ayvaz, ''Yaralı olarak kurtulanlar hemen hastaneye sevkedildi. Yaralılardan Gülperi Yılmaz'ın durumu ciddiyetini koruyor. Enkaz kaldırma çalışmaları ise tamamlandı'' diye konuştu.

Bu arada Ayvaz, hastanedeki yaralılarla ilgilenerek, durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı.