'Kırmızılı Kadın' sansürüne karşı dev levha

Antalya'da henüz açılışı yapılmayan bir parkta, trafo üzerine resmedilen Gezi direnişinin simge ismi 'kırmızılı kadın'ın Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ (AKEDAŞ) tarafından gece saatlerinde boyanmasının ardından Muratpaşa Belediyesi, parkın içine bu kez 'kırmızılı kadın' fotoğrafının bulunduğu levha dikti.

30 Temmuz 2015 Perşembe, 16:00
Abone Ol google-news

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

'Kırmızılı Kadın' sansürüne karşı dev levha- FOTO GALERİ

Antalya'da kırmızılı kadın rahatsızlığı... Üzerini boyadılar

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nce 'Gezi Parkı' temasıyla yapımı tamamlanan ancak henüz resmi açılışı yapılmayan parkta yer alan trafoya yapılan 'kırmızılı kadın' resminin AKEDAŞ tarafından gece saatlerinde boyanmasının ardından ikinci hamle geldi. Muratpaşa Belediyesi ekipleri, öğle saatlerinde Gezi Parkı protestolarının sembollerinden biri haline gelen, Osman Örsal imzalı 'kırmızılı kadın' fotoğrafının yer aldığı levhayı parkın içine dikti.

 

'ONSUZ GEZİ PARKI YAPAMAZDIK'


Belediye görevlileri, CHP'li Belediye Meclis üyeleri Mehmet Tosun ve Cem Kotan'la birlikte üzerinde 'Bir daha yaşanmaması dileğiyle' yazılı, belediye logolarının da yer aldığı yaklaşık 4 metre yüksekliğindeki levhayı, boyanan trafonun hemen yan tarafına yerleştirdi. CHP'li Meclis Üyesi Tosun, 'Kırmızılı kadın'ın Gezi Parkı protestoları günlerinden hafızalara kazındığını ve artık sembol haline geldiğini belirterek, "Onsuz bir Gezi Parkı yapamazdık" dedi.
Trafodaki resmin boyanmasının ardından ilgililerle bir yarış içine girmek istemediklerini, ayrıca hiçbir kamu görevlisini incitmek gibi bir amaçları da bulunmadığını kaydeden Tosun, "Ancak 'kırmızılı kadın' Antalya'nın Gezi Parkı'nda olmalıydı. Biz de bu amaçla farklı bir içerikle o fotoğrafı buraya taşıdık" diye konuştu.


Tosun, yerleştirdikleri levhayı parktan kimsenin sökemeyeceğini de belirterek, "Sonuçta belediyenin kendi mülkünde" dedi.