Koç, UEFA’dan 1 yıl daha isteyecek

F.Bahçe Başkanı Ali Koç, UEFA’nın kapısını çalarak, dışarıdan sözünü verdiği maddi desteği koz olarak kullanacak.

20 Haziran 2018 Çarşamba, 08:30
Koç, UEFA’dan 1 yıl daha isteyecek
Abone Ol google-news

F.Bahçe Başkanı Ali Koç, UEFA’nın kapısını çalarak, dışarıdan sözünü verdiği maddi desteği koz olarak kullanacak. Koç, yeniden yapılanma için UEFA’yı ikna edip bütçede hafif oynamalar için 1 yıl daha izin isteyecek. Yönetimin yapacağı bu teklife UEFA’nın vereceği cevap merakla bekleniyor. Başkan Yardımcısı Özsoy, göreve geldikleri günden itibaren geceli gündüzlü çalıştıklarını belirterek, “Önümüzdeki günlerde UEFA’ya gideceğiz. O kadar yoğunuz ki kulüpteki odalarımıza bile oturamadık. Aramızda görev dağılımını dahi yapamadık” ifadelerini kullandı.

Cocu’nun Avrupası yok!
Sarı-Lacivertlilerde yeni teknik direktör konusunda geri sayıma geçilirken, Phillip Cocu konusunda görüşmeler önceki gün resmi makamlar üzerinden de başladı. PSV ile son 5 senede 3 şampiyonluk, 2 Hollanda Süper Kupası ve 1 Hollanda Kupası kazanarak başarılı bir dönem geçiren Cocu, Avrupa’da yeni bir maceraya atılmak istiyor. 2019 yılına kadar PSV ile sözleşmesi olmasına karşın F.Bahçe’den gelen cazip teklifi kabul eden Cocu, Türkiye’deki yeni dönemini bir dönüm noktası olarak görüyor.

Üniversiteye erteleme
F.Bahçe Kulübü, Fenerbahçe Üniversitesi ile ilgili resmi siteden açıklama yaptı. 2018-2019’da öğretim yılında kapılarının açılması beklenen Fenerbahçe Üniversitesi, eğitim ve öğretime başlangıç tarihini 1 yıl erteledi.

Tazminatından vazgeçti
Fenerbahçe yönetimiyle yaptığı görüşmelerde hiçbir şekilde tazminat talep etmeyen Aykut Kocaman, böylece alacağı olan 1.5 milyon dolardan vazgeçti. Kocaman, sadece yardımcıları için yönetimden bazı taleplerde bulundu.

Wanamaker’ın kafası karıştı
F.Bahçe Doğuş ile sözleşmesi sona eren Brad Wanamaker’ın geleceği merak konusu. Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde finalin en değerli oyuncusu seçilen Wanamaker, önce NBA opsiyonunu değerlendirecek. Boston Celtics, Orlando Magic, Brooklyn Nets, Philedelphia 76’ers ve Miami Heat’in ilgisi olan yıldız oyuncu öncelikle buradan gelecek teklifleri dinleyecek. Wanamaker daha sonra Avrupa opsiyonunu yeniden masaya yatıracak. ABD’li gard oyuncusuna Barcelona 2 yıl için 2.8 milyon dolar önerdi.