Kocaeli Üniversitesi'nde muhalif öğrencilere faşist saldırı: 47 gözaltı

Kocaeli Üniversitesi'ne dışarıdan gelen bir grup faşist, muhalif öğrencilere taş ve soda şişeleriyle saldırdı. Polis olaya müdahale ederken, 47 öğrencinin gözaltına alındığı öğrenildi.

27 Şubat 2017 Pazartesi, 15:44
Abone Ol google-news

<video:686546>

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe kampüsünde muhalif öğrenciler, üniversite öğrencisi olmayan şahısların dışarıdan üniversiteye sokulmasına tepki göstermek için üniversite içerisinde toplandı.

Üniversite yönetiminin duruma göz yumduğunu ifade eden öğrenciler yaşanan olaya tepki gösterirken faşistler soda şişeleri ve taş fırlatarak öğrencilere saldırdı. Polis kavgaya müdahale ederken üniversiteye çok sayıda polis ekibi yönlendirildi. Yaşanan olaylar sırasında yaralanan bir öğrenci ile taş gelmesi sonucu yaralanan güvenlik görevlisi kampüste bulunan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Öğrencilerin tekrar karşı karşıya gelmemesi için polis önlemlerini arttırdı. Polis öğrencilere dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Polis uyarılara rağmen dağılmayan 47 öğrenciyi gözaltına aldı.


Kocaeli Üniversitesi'nde taşlı sopalı kavga - VİDEO