Komisyon sözcüsünden 'belge' açıklaması

Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Sözcüsü İdris Şahin, "Komisyonumuz tarafından bugüne kadar Genelkurmay Başkanlığından Batı Çalışma Grubuna ilişkin bilgi ve belge talebinde bulunulmadığı hususu doğrudur ancak bu konuda basın yayın organlarında yer alan diğer haber ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

10 Ağustos 2012 Cuma, 16:47
Abone Ol google-news

Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Sözcüsü İdris Şahin yaptığı yazılı açıklamada Genelkurmay Başkanlığı tarafından 9 Ağustos 2012 tarihinde yapılan basın açıklamasını hatırlatarak, şöyle dedi:
"Söz konusu basın açıklamasında yer alan, Komisyonumuz tarafından bugüne kadar Genelkurmay Başkanlığından Batı Çalışma Grubuna ilişkin bilgi ve belge talebinde bulunulmadığı hususu doğrudur ancak bu konuda basın yayın organlarında yer alan diğer haber ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır. Komisyonumuz yetkili ağızlarınca, Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında ifade edilen konularla ilgili olarak bu ve benzeri nitelikli hiçbir beyan açıklanmamıştır.
Komisyonumuzca Başbakanlık, bakanlıklar, Genelkurmay Başkanlığı ve kamu kurum ve kuruluşlarından çeşitli bilgi ve belge taleplerinde bulunulmuştur. Özellikle Genelkurmay Başkanlığından bugün itibarıyla komisyonumuza herhangi bir bilgi ve belge ulaşmış değildir. Genelkurmay yetkilileriyle yapılan görüşmelerde, taleplerimiz doğrultusunda Kuvvet Komutanlıklarına ve ilgili birimlere yazıların gönderildiği ve buralardan gelecek cevaplar doğrultusunda Ağustos 2012 ayı sonu itibarıyla istenen belgelerin tarafımıza ulaştırılacağı bildirilmiştir."