Konya Büyük Stadyumu görücüye çıkıyor

Birçok konuda ilk olma özelliği taşıyacak, futbol topu görünümündeki 42 bin kişilik Konya Büyük Stadyumu, Balıkesirspor maçıyla futbolseverlerin beğenisine sunulacak.

12 Eylül 2014 Cuma, 15:50
Abone Ol google-news

Konya Büyükşehir Stadyumu, 90 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 400 bin metrekarelik alana inşa edildi. Spor mağazası, restoran, localar, alışveriş merkezi ve amatör spor kulüplerine tahsis edilecek alanları bulunan stadyum UEFA standartlarında. Takımın rengi yeşil-beyaz mebranlarla kaplanan stadyumun koltukları Avrupa standartlarında.

Yer altında 500 araçlık, açık alanda ise 3 bin 108 araçlık otoparkı bulunan Konya Büyükşehir Stadyumu'nda 4 ana kapı, 54 tane loca bulunuyor. Stadyumda taraftarlar için 14 giriş yer alırken, 40 tanede seyirci çıkışı var.

- "Stadyumda başarılarla dolu günler göreceğiz"

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Konya Büyükşehir Stadyumu'nun cumartesi günü görücüye çıkacağını söyledi.

Bu günü 2 yıldır beklediklerini belirten Baydar, "Bizim ve taraftarımız için büyük bir heyecan. Uzun zamandır bu anı bekliyoruz. UEFA standartlarındaki stadyumumuzda ilk maçımıza çıkacağız" dedi.

Baydar, Konya'ya anıtsal bir eser kazandırıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Sadece belediyenin imkanlarıyla yapılan tek stadyum. Konya Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz. Konya'ya ve futbol ekonomisine katkıda bulunmuş oldular. Biz de yeni mabedimizde tarih yazmak istiyoruz. Stadyumda başarılarla dolu günler göreceğiz. Buna inancımız tam. Yönetim ve takım kenetlendi. Herkes yıllardır beklenen başarı için çaba gösterecek."