Koray Aydın’dan Bahçeli açıklaması: Bunu yaparsa oyların yüzde 80'ini kaybeder

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, “Bahçeli AKP listelerinden seçime girecek” iddialarına ilişkin, “Bunu yapacaksa MHP tabanından aldığı oyun da yüzde 80'ini kaybeder” açıklamasında bulundu.

17 Şubat 2021 Çarşamba, 08:15
Koray Aydın’dan Bahçeli açıklaması: Bunu yaparsa oyların yüzde 80'ini kaybeder
Abone Ol google-news

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, KRT TV'de Gürkan Hacır'ın sunduğu Şimdiki Zaman programında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Koray Aydın, AKP ve MHP'nin ilerisinin daha kötü olacağını düşünerek erken seçim yapmak isteyeceğini belirterek MHP lideri Bahçeli’ye dair şu açıklamaları yaptı: 

‘BAHÇELİ BUNA ASLA MÜSAADE ETMEZ’

“Bir arayış içerisindeler. 'Yanımıza birilerini alabilir miyiz?' diye çalışma yürütüyorlar. Seçim kanunlarıyla ilgili de yoğun bir çalışma var. Zaten kendi gazetelerinde, ben ona yandaş gazete demiyorum. Kendi gazeteleri aslında. Kendi gazetelerinde yazan arkadaşları takip edersek söylüyorlar; Dar bölge üzerinde çalışıyorlar, 6'lı-7'li bir model üzerinde çalışıyorlar. 

Şimdi burada dar bölge sistemini biz MHP'den geldik, MHP'nin asla kabul edebileceği bir sistem değil. Bunu kabul etmez MHP. MHP'nin yok olması demek! MHP buna evet der mi? Demez! Partinin devamı düşünüyorsa Devlet Bey (Bahçeli) buna asla müsaade etmez.” 

BAHÇELİ’YE LİSTE UYARISI 

Koray Aydın, konuşması devam ederken gazeteci Elfin Tataroğlu'nun MHP lideri Devlet Bahçeli'nin AK Parti listelerinden seçime girip girmeyeceğine ilişkin "Onu kabul eder mi?" sorusuna ise, "O da bir şahsiyet bozulması demek" yanıtını verdi. 

Daha sonra ise Zafer Arapkirli'nin "Hülleyi içine sindirebilir mi?" sorusuna ise Koray Aydın, "Bunu yapacaksa MHP tabanından aldığı oyunda yüzde 80'ini kaybeder. Bu şahsiyet, kişisel bozulması olur. MHP'nin tarihsel çizgi içerisindeki duruşuna karşı darbe olmuş olur. Bunu yaptığı takdirde MHP oylarını bir arada tutamaz" cevabını verdi.