Korucular: Artık kan dursun

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yıllarca terörle mücadelede güvenlik güçleriyle operasyonlara katılan köy korucuları PKK’ye silah bırakma çağrısını memnuniyetle karşıladı.

23 Mart 2015 Pazartesi, 22:22
Abone Ol google-news

Şehit Aileleri Mardin Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, Türkiye genelinde 20 bini gönüllü, 66 bin korucunun görev yaptığını söyledi. Yıllardır terörle mücadelede görev yapan koruculardan çok sayıda kişinin bu uğurda şehit ve gazi olduğunu belirten Kandemir, korucuların çözüm sürecine büyük destek verdiğini kaydetti.

Silah âşığı değiliz

Çözüm sürecinin başarıya ulaşmasını çok istediklerini ifade eden Kandemir, “Biz korucular silah âşığı değiliz. Biz devletimize güveniyoruz, çok samimi adımlar atıyor. Çözüm sürecinin başarıyla sona ermesini temenni ediyoruz” dedi. Korucuların çözüm sürecini çok önemsediğini dile getiren Kandemir, “Korucularımız hâlâ nöbet tutuyor. Oysa süreç başarıyla sonuçlanırsa hepsi ailesinin yanında olur” dedi.

Mardin’de 21 yıldır köy korucusu olan Abdüsselam Öncü de vatanın bütünlüğü için yıllardır silahlı mücadelede görev aldıklarını anımsattı. Öncü, çözüm sürecini desteklediklerini vurgulayarak, “Biz de artık analar ağlamasın istiyoruz. Akan kan dursun” dedi.