‘Kot’tan TOKİ çıktı

Beşikdüzü’nün yıkılarak 2 metre yükseltileceğini söyleyen Belediye Başkanı, teleferik eleştirilerine de sert yanıt verdi: Teleferik bir yerlerine mi batmış?

24 Eylül 2016 Cumartesi, 22:28
Abone Ol google-news

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Beşikdüzü 3 kişinin yaşamını yitirdiği felaketin, belediyenin teleferik projesi hafriyatının dere akarlarını kapatmasından kaynaklandığını ileri sürdü. Beşikdüzü’nün AKP’li Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu ise “Teleferik bir yerlerine mi batmış? Sel ile teleferiğin ne alakası var? Kim eleştirirse eleştirsin. Beşikdüzü’ne teleferik yapılacak. Vız gelir, tırıs gider” diyerek sert yanıt verdi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin ilçenin Karadeniz Sahil Yolu ile kot farkına dikkat çektiği sözlerin ardından Bıçakçıoğlu da “İlçenin yeniden imarı konusunda çalışmamız var. Bu çalışmayı TOKİ ile tamamladık. Caddeler, sokaklar ve binalar yıkılacak, yenisi yapılacak. İlk etapta 700 konut var. Yeni bir imar planına göre ilçe 2 metre yükseltiliyor. Denizle olan kot farkını düşüreceğiz. Bu afeti bir daha yaşamayacağız” dedi. Karadeniz Ulaşım ve Çevre Gönüllü Çalışma Grubu ise kot farkının eşitlenmesi önerisini “akla ziyan” olarak nitelendirdi. Açıklamada “Akıllara ziyan bu öneri, konumuz itibarıyla, sorunun doğal olaylardan çok zihniyet felaketi olduğunu gözler önüne sermektedir” denildi.