KPSS davasında 23 kişi tahliye edildi

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla 54'ü tutuklu 230 kişinin yargılandığı davanın 5'inci duruşması sona erdi. Mahkeme heyeti, davada tutuklu 54 sanıktan 23'ünün tahliyesine karar verdi.

26 Mart 2016 Cumartesi, 06:55
Abone Ol google-news

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 10 Temmuz 2010'da yapılan KPSS'de usulsüzlük yapılmasına ilişkin toplam 230 kişi hakkında 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kurucusu, yöneticisi ve üyesi olmak, resmi belgede sahtecilik ve kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık' suçlarından açtığı ve Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın beşinci duruşması sona erdi. Duruşmaya tutuklu 54 sanık, sanık avukatları ile ÖSYM ve Maliye Bakanlığı avukatları katıldı. 5 gün boyunca süren duruşmalar da tutuklu 54 sanığın savunması ve sanık avukatlarının savunmaları alındı. Sanıklar ve avukatlar, soru kitapçıkları ile ilgili hazırlanan bilirkişi raporunu kabul etmeyerek yeni bilirkişi raporu talep etti.

Dava savcısı savunmalar ve beyanların ardından sanıkların tutukluluk halinin devamı yönünde mütalaa verdi. Mahkeme heyeti duruşmaya ara verdi. Verilen aranın ardından Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi tutuklu 54 sanıktan 23'ünün tahliyesine karar verirken diğer sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi.