Kreşte dehşete düşüren görüntüler: Öz yeğeni çıktı

Ankara Etimesgut'taki bir kreşte, ağlayan küçük çocuğu susturmaya çalışan öğretmenin ağzını kapatarak onu dakikalarca nefessiz bırakması tepki çekti. Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaptı. Videodaki öğretmenin ailevi sorunlar yaşadığı, öz yeğenini yönetimden izin almadan kreşe getirdiği ve susturmaya çalıştığı çocuğun da yeğeni olduğu belirtildi.

23 Kasım 2018 Cuma, 12:31
Abone Ol google-news

<video:1148911>

Ankara’da ağlayan küçük çocuğu susturmaya çalışan öğretmen, miniği dakikalarca nefessiz bıraktı. Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki  kreşte kaydedilen görüntü, görenleri hayretler içinde bıraktı. 

Kreşteki başka birisi tarafından gizlice çekilen görüntüde çocuğun ağzını sıkıca kapatıp, “Sustun mu” diye bağıran öğretmen yer alıyor. Görüntünün sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının ardından, öğretmene tepki yağdı.

ÖZ YEĞENİ ÇIKTI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) görüntülerle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Anaokulunda yaşanan olayla ilgili gerekli inceleme ve soruşturma başlatıldı. Olayda görevli çocuk gelişimi uzman öğreticisinin son birkaç hafta içinde ailevi sıkıntılar yaşadığı, kurumdan izin almadan öz yeğenini kuruma getirdiği, video görüntülerindeki çocuğun da yeğeni olduğu, kendi sınıfında yeğenine yüksek sesle bağırdığı, susturmak için ağzını kapayarak fiziki müdahalede bulunduğu bilgisine ulaşıldı.  Videodaki görüntüler üzerine, özel anaokulu tarafından, ismi geçen çocuk gelişimi uzman öğreticisinin görevine son verildi" dedi. 

GÖREVİNE SON VERİLDİ 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konuya lişkin yapılan açıklama şu şekilde: "Ankara’da özel bir anaokulunda gerçekleşen ve sosyal medya aracıyla yayınlanan video görüntülerinde öğrencilere şiddet uygulandığı iddiasına ilişkin; Olayda görevli çocuk gelişimi uzman öğreticisinin son birkaç hafta içinde ailevi sıkıntılar yaşadığı, kurumdan izin almadan öz yeğenini kuruma getirdiği, video görüntülerindeki çocuğun da yeğeni olduğu, kendi sınıfında yeğenine yüksek sesle bağırdığı, susturmak için ağzını kapayarak fiziki müdahalede bulunduğu bilgisine ulaşıldı.  Videodaki görüntüler üzerine, özel anaokulu tarafından, ismi geçen çocuk gelişimi uzman öğreticisinin görevine son verilmiştir. Anaokulunda yaşanan olayla ilgili gerekli inceleme ve soruşturma başlatıldı."  

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili "Görüntülere konu olayın mağdur ve müştekilerinin tespit edilerek ifadelerinin alınması, kamera kayıtlarının geçmişe dönük olarak temin edilip incelenmesi hususunda Etimesgut Emniyet Müdürlüğüne talimat verilmiştir" açıklamasını yaptı.

 Anaokulunda şiddet görüntülerine ilişkin veliler konuştu

<video:1149259>

 "KREŞ YÖNETİCİSİ: "KONU YARGIYA YANSIMIŞTIR. SONUNA KADAR BU OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM"

Kreş yöneticisi Banu Yıldırım, kreşte yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Böyle sorunlar saklanırsa nasıl olacak? Ben susarsam o susarsa nasıl olacak? Lütfen kurumlara destek olalım ki başka kurumlarda bu tür olaylar olursa örtbas edilmesin. Konu yargıya yansımıştır. Sonuna kadar bu olayın takipçisi olacağım. Siz de lütfen bu olayın takipçisi olun" diye konuştu.

<video:1149267>