Kuvvetli yağış uyarısı!

Bursa, Sakarya, Kocaeli ve Antalya'nın da aralarında bulunduğu bazı iller için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. İDO Bostancı-Yenikapı/Bandırma seferini iptal etti.

10 Nisan 2012 Salı, 08:45
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, yurdun büyük bölümünde görülecek yağışların; Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Bursa, Yalova, Balıkesir, Manisa, Kütahya, Uşak, Aydın, Muğla, Denizli, Antalya, Isparta, Burdur, Mersin, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari, Şırnak ve Siirt çevrelerinde kuvvetli, Antalya'nın doğu ilçelerinde ise çok kuvvetli olması bekleniyor.

Yetkililer, ani sel, lokal su baskını, taşkın ve yıldırım gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililer ile yurttaşların dikkatli ve tedbirli olmasını gerektiğini bildirdi.

 

İDO'dan sefer iptali

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş, hava muhalefeti dolayısıyla Bostancı-Yenikapı/Bandırma seferini iptal etti.

İDO yetkililerinden alınan bilgiye göre, saat 18.00'deki Bostancı-Yenikapı/Bandırma deniz otobüsü seferi, hava muhalefeti nedeniyle yapılamayacak.

 

Kuzey Ege'de kuvvetli poyraz

Kuzey Ege'de etkili olan kuvvetli poyraz deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor.

Zaman zaman hızını artıran rüzgar nedeniyle, Gökçeada'dan-Kabatepe'ye 07.15 ve 12.00 ile Kabatepe'den Gökçeada'ya saat 10.00 ve 15.00'da yapılması planlanan seferler iptal edildi.
Yetkililer, diğer hatlardaki seferlerin sürdürüldüğünü bildirdi.