Kuvvetli yağışa dikkat

Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağış; Kıyı ve Güney Ege ile Batı Akdeniz'de de toz taşınımı bekleniyor.

26 Nisan 2011 Salı, 06:17
Abone Ol google-news

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan meteorolojik uyarılarda, Artvin, Kars, Ardahan, Iğdır, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiği bildirildi. Yağışın, yarın saat 06.00'ya kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

Öte yandan, öğle saatlerinden itibaren Kıyı ve Güney Ege (İzmir, Aydın, Muğla ve Denizli) ile Batı Akdeniz'de (Antalya, Burdur, Isparta) yarın saat 06.00'ya kadar toz taşınımı bekleniyor. Yetkililer ve yurttaşların, ani sel, su baskını ve yıldırım düşmesi ihtimali ile toz taşınımı nedeniyle hava kalitesinde azalma, hafif çamur şeklinde yağış oluşması riskine karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.

 

İzmir Valiliği'nden 'çamur yağışı' uyarısı

İzmir Valiliği, vatandaşları çamur yağışı konusunda uyardı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgi çerçevesinde bugün öğlen saatlerinden itibaren toz taşınımı beklendiği belirtildi. Toz taşınımının yarın sabah saatlerine kadar etkili olacağı belirtilen açıklamada, yurttaşlar bu nedenle yaşanabilecek hava kalitesindeki azalma ve hafif çamur yağışına karşı uyarıldı.