Kuyumcuya 'Sonra görüşürüz' diyerek kaçan hırsız yakalandı

Eyüp ve Gaziosmanpaşa'da müşteri gibi girdiği kuyumculardan altın bilezikleri bakacağını söyleyerek vitrinden indirten, daha sonra kuyumcuya "Sonra görüşürüz" diyerek kapıda bekleyen motorsikletle kaçan şüpheli arkadaşı ile birlikte polis tarafından yakalandı.

30 Temmuz 2015 Perşembe, 14:37
Abone Ol google-news
<video:334393><video:334393>

Eyüp ve Gaziosmanpaşa'da müşteri gibi girdiği kuyumculardan  altın bilezikleri bakacağını söyleyerek vitrinden indirten, daha sonra kuyumcuya "Sonra görüşürüz" diyerek kapıda bekleyen motorsikletle kaçan şüpheli arkadaşı ile birlikte polis tarafından yakalandı.
Şüphelilerin kuyumcudan çaldığı altın bileziklerden 4'ü evlerinde sakladıkları yerde bulundu. Şüphelilerin aynı yöntemle başka kuyumcuları da soydukları öğrenildi.

Güvenlik kameraları görüntüledi 


Eyüp'te bulunan bir kuyumcuda 5 Temmuz 2015 tarihinde meydana gelen olayda şüpheliler altın alacaklarını söyleyerek müşteri gibi içeri girdi. Güvenlik kameraları tarafından görüntülenen olay sırasında şüpheli sözde vitrindeki bir bileziği çok beğendiğini söyleyerek kuyumcudan onu çıkarmasını istedi. İndirilen bilezikleri eline alan şüpheli kuyumcuya "Sonra görüşürüz.ö diyerek bir anda arkasını dönüp kapıdan hızla dışarı çıktı. Kuyumcunun şaşkın bakışları arasında şüpheli kendisini motosikletle dışarıda bekleyen arkadaşıyla birlikte kaçtı. 7 Temmuz 2015 tarihinde Gaziosmanpaşa, Kazım Karabekir mahallesindeki bir kuyumcuda aynı yöntemle bir hırsızlık olayı daha gerçekleşti. 


Motosikletle Eyüp'ten Sarıyer'e kaçtı


Olaylarla ilgili başlatılan soruşturmada polis kısa sürede şüphelilerin kimliklerini belirledi. Şüphelilerden önce kuyumcuya girerek hırsızlık yapan Tayfun T.(22) gözaltına alındı. Polis daha sonra Tayfun T.'yi motosikletiyle kaçıran İlhan Ş.(33)'ü yakalamak için operasyon başlatıldı. Polisleri görünce motosikletine binerek kaçmaya başlayan İlhan Ş. Eyüp'ten Sarıyer'e kadar polisten kaçtı. Burada motosikletini bırakarak yaya olarak kaçmaya başlayan İlhan Ş. gözaltına alındı. 

Bilezikleri eve saklamışlar


Şüphelinin evinde yapılan aramada televizyonun sehpasının altına gizlenmiş altındaki 78 gram ağırlığında 4 adet bilezik ile bir adet kuru sıkı tabanca bulundu. İlhan Ş.'nin daha önceden hırsızlık, oto hırsızlığı gibi suçlardan 20 kez polis tarafından yakalandığı ortaya çıktı.Tutuklandılar


Yapılan soruşturmada aynı yöntemi izleyen şüphelilerin bir çok kuyumcudan altın bilezik çaldıkları tespit edildi. Adliyeye gönderilen şüpheliler tutuklandı.