Lise öğrencisine saldırdığı iddia edilen kadın tutuklandı

İstanbul Maltepe'de lise öğrencisi genç kızı darp ettiği ve başörtüsünü açtığı iddia edilen A.A.K tutuklandı.

14 Şubat 2017 Salı, 10:01
Abone Ol google-news
<video:675683>

 

İddiaya göre olay Pendik-Kadıköy hattında sefer yapan bir minibüste yaşandı. Arkadaşları ile birlikte gezmek için Maltepe’ye giden lise öğrencisi F.D.A.Y., A.A.K. isimli kadının saldırısına uğradı. Bir anda genç kızın başörtüsüne asılan kadın, “Siz teröristsiniz, sizin yüzünüzden herkes ölüyor. Sen başın kapalı okuyamazsın” diyerek hakaretlerde bulundu. Genç kıza tekme de atan saldırgan, ardından kızın başörtüsünü çıkardı. Tartışma üzerine minibüs şoförü aracını emniyetin önüne çekti. Minibüsten indirilen saldırgan kadın gözaltına alınırken, genç kız ise ifadesi alınmak üzere Maltepe Çocuk Büro Amirliği’ne götürüldü. Şikayet üzerine emniyet güçleri A.A.K'yı gözaltına aldı. A.A.K'nın emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. 

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi 
Emniyetteki işlemleri tamamlanan A.A.K Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi.
Nöbetçi savcılıkta ifade veren kadın grafiker A.A.K.'nın suçlamaları kabul etmediği, "Depresyon tedavisi görüyorum. Önce o bana saldırdı, vurdu. Ben kendisine küfür ve hakaret etmedim. Kendimi korumak amacıyla saçını çektim ve türbanı elimde kaldı. Ve bu sırada 'Sen ölmelisin' dediğimi kabul ediyorum. Ben herkesin inancına saygılıyım" şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

5 ayrı suçtan tutuklamaya sevk edildi
Savcılık şüphelinin "Tehdit", "Hakaret", "Basit yaralama", "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" ve "İnanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engellemek" suçlarından tutuklanması istemiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti.