Lüks kaşkola 'mütevazı' açıklama!

Askerlerin donarak şehit olduğu bölgeye giden bakan yardımcısı, 2280 liralık kaşkol taktı. Aksoy, daha sonra yaptığı açıklamada "Kariyerimde 2200 liralık bırakın atkı almayı takım elbisem bile olmamıştır. Marka takıntısı içinde hiç olmadım. Mütevazı bir hayat çizgimiz vardır" dedi.

29 Ekim 2018 Pazartesi, 11:37
Abone Ol google-news

<video:1125139>


İki askerin donarak şehit olduğu bölgeye giden İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'un lüks kaşkolu sosyal medyanın gündemine oturdu. Louis Vuitton marka saf kaşmirden kaşkolun piyasa fiyatının 2280 lira olduğunu öğrenen yurttaşlar, Ersoy’u eleştirdi. Ersoy daha sonra sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Tunceli’nin Nazımiye ilçesi kırsalında yürütülen operasyon sırasında kötü hava koşulları nedeniyle iki güvenlik görevlisinin donarak şehit olduğu bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Helikopterle bölgeyi inceleyen Ersoy, daha sonra Nazımiye Kaymakamlığı ve Tunceli Valiliğini ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Ersoy’un bu ziyaretlerdeki giyim tercihi de dikkat çekti.

Ersoy’un omzundaki kaşkol Louis Vuitton marka saf kaşmirden yapılan özel koleksiyon ürünü. Piyasa fiyatı ise  410 dolar yani yaklaşık 2280 Türk Lirası.

Ersoy daha sonra taktığı kaşkolla ilgili yaptığı açıkamada "sosyal medyada bahsedilen fiyatla hiç bir alakası yoktur" dedi. Ersoy'un açıklaması şu şekilde:

1.Nazımiye İlçemiz kırsalında yürütülmekte olan terör operasyonu sırasında şehit olan iki askerimizin taziyeleri için cumartesi günü Mersin’e gittim. Pazar günü ise vakit kaybetmeden Jandarma Gn Komutanımızla olay mahalline gittik.

2. Bir an evvel bu üzücü hadise ile ilgili bilgi sahibi olmak, güvenlik görevlilerimize başsağlığı dilemek ve kurtulan evlatlarımıza geçmiş olsun demek ve Terörle mücadele eden kahramanlarımıza devletimizin ve milletimizin desteğini hissettirmek istedik.

3.Şunu ifade edeyim ki, 32 yıllık kaymakamlık, valilik, AFAD Başkanlığı, milletvekilliği ve bakan yardımcılığı kariyerimde 2200 liralık bırakın atkı almayı takım elbisem bile olmamıştır. Marka takıntısı içinde hiç olmadım. MütevazI bir hayat çizgimiz vardır.

4.Bu konuyu tüm yönleriyle araştırmak terörle mücadele eden kahramanlarımıza bu olay sonrası milletimiz adına onların yanında olduğumuzu belirtmek için yaptığımız bu çalışmanın böyle yansıtılmasına ve kamuoyunun böyle meşgul edilmesinden duyduğum üzüntümü ifade etmek isterim.

5. Biz bu olayın üzüntüsü ve hassasiyetiyle gece gündüz koştururken meselenin boynumda görülen bir atkıya indirgenmesi son derece üzücü olmuştur. Kaldı ki kullanılan atkının sosyal medyada bahsedilen fiyatla hiç bir alakası yoktur.

<haber-yatay:1124535,1123542,1123537>