Maaşları düşen Memur-sen yürüyüş yaptı

Düşük maaş aldıkları iddiasıyla İstanbul'dan Ankara'ya yürüyen Büro Memur-Sen üyesi bir grup Sakarya'ya ulaştı.

27 Şubat 2013 Çarşamba, 07:55
Abone Ol google-news

Kamu çalışanlarının kararnameyle kaldırılan fazla mesai ücretleri, ek ödemeleriyle, ikramiyelerinin geri verilmesi ve sözleşmelilerin kadroya alınması için 6 gündür yürüyen grup, bugün Akyazı'ya geldi.

AA muhabirine burada açıklamalarda bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, memurlar olarak haksızlığa uğradıklarını savundu.

Tepki yürüyüşü yaptıklarını aktaran Yazgan, ''Meclis baypas edilerek Başbakanlık bürokratlarınca 2012'de çıkarılan kararname ile kamu kurum ve kuruluşlarında kaldırılan fazla mesai ücretleri, ek ödemeleri ve ikramiyelerinin geri verilmesini istiyoruz. Ayrıca çok sayıda sözleşmeli ve 4/C'li arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımızın da kadroya alınmasını talep ediyoruz'' dedi.

Yazgan, Ankara'ya ulaştıklarında maaş bordrolarını Başbakanlığa götüreceklerini belirterek, ''6 Mart'ta Ankara'da olmayı planlıyoruz. Sayın Başbakan'a maaş düşüşlerini gösteren bordrolarını takdim edeceğiz. Çünkü fazla mesai ücretleri, ek ödemelerinden 200 ile 500 arasındaki maaş düşüşünü göstereceğiz. Bu nedenle haksızlığı dile getirmek için yürüyoruz'' ifadelerini kullandı.