Maduro: "Guaido mahkemelerde hesap verecek"

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kendisini geçici başkan ilan eden Juan Guaido'nun er ya da geç mahkemelerde hesap vereceğini söyledi. Olası bir müdahale konusunda ABD'yi uyaran Maduro, "Eğer Amerikan imparatorluğu, bölgemizdeki bir palmiye yaprağına bile dokunmaya cesaret ederse, bu yeni bir Vietnam'a dönüşür." dedi.

13 Şubat 2019 Çarşamba, 22:49
Abone Ol google-news

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Lübnan'da yayın yapan El Mayadeen kanalına verdiği röportajda, Guaido'nun ülkeyi bölmeye ve ABD Başkanı Donald Trump'ı Venezüella'ya müdahale etmesi için iknaya çalıştığını belirtti.

<haber-dikey:1246705,1229615>

Olası bir müdahale konusunda ABD'yi uyaran Maduro, "Eğer Amerikan imparatorluğu, bölgemizdeki bir palmiye yaprağına bile dokunmaya cesaret ederse, bu yeni bir Vietnam'a dönüşür." dedi.

'ER YA DA GEÇ HESAP VERECEK' 

Kendisini geçici başkan ilan eden Guaido'ya da yargı uyarısı yapan Maduro, "Siyasetin bir oyun olduğuna, anayasayı ve yasaları ihlal edebileceğine inanan bu kişi, er ya da geç mahkemelerde hesap vermek zorunda kalacak." ifadesini kullandı.

 'KENDİMİ FİLİSTİNLİ HİSSEDİYORUM' 

İslam ve Arap dünyasını Venezüella'ya destek vermeye çağıran Maduro, "kendisini Filistinli hissettiğini" belirterek, "Venezüella'nın, Filistin'in bağımsızlığı, halkının kendi kendini yönetme ve barış içinde yaşama hakkıyla olan dayanışmasının süreceğini" dile getirdi.

GUAİDO HAKKINDA SORUŞTURMA

Öte yandan, hakkında seyahat yasağı bulunan ve banka hesapları dondurulan Guaido'nun gelirleriyle ilgili soruşturma da başlatıldı.

<haber-yatay:1238698,1236925>