Manisa'da güllaç zehirlenmesi

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde güllaçtan zehirlenen 20 kişi hastaneye kaldırıldı.

11 Ağustos 2011 Perşembe, 19:39
Abone Ol google-news

İlçenin çeşitli yerlerinde oturan 18 kişi, mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetiyle Alaşehir Devlet Hastanesine geldi.

Acil serviste tedavi altına alınan Üzeyir Yılgın (28), Fatma Yılgın (25), Alime Tavukçu (21), Özlem Argın (25), Leyla Argın (19), Gülay Argın (25), Hasan İşi (25), Ayşe İşi (43), Hakan İşi (14), Huriye Malgır (36), Muzaffer Malgır (45), Haydar Can Malgır (11), Edanur Malgır (2), Elvan Solmaz (30), Serkan Solmaz (33), Emine Çakır (51), Ayşe Özdemir (53) ve Mehmet Özdemir'in (11) gıdadan zehirlendiği belirlendi. Alaşehir'e bir akrabalarına ziyarete geldikten sonra Salihli'deki evlerine dönen iki kişinin de aynı rahatsızlık sonucu Salihli Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi.

Polisin yaptığı araştırma sonucu, zehirlenen kişilerin pastaneden aldıkları güllaçı yedikten sonra rahatsızlandığı belirlendi.

Kaymakam Musa Uslan da hastaneye başvuran 20 kişinin gıda zehirlenmesi teşhisiyle tedavi altına alındığını ifade etti. Uslan, ''Hepsinin ortak noktası güllaç yemeleri, hepsi de güllacı aynı pastaneden almış. Hiçbirinin hayati tehlikesi bulunmuyor. Olayla ilgili soruşturma başlattık'' dedi.

Vatandaşların zehirlendiklerini iddia ettikleri güllacı satan pastanenin sahibi F.K. ise ''Bizden kaynaklanan bir şey yok. O gün 3-4 tepsi güllaç sattım. Bizden olacağını sanmıyorum'' diye konuştu.