Mansur Yavaş’tan ODTÜ yönetimine “Eymir” teklifi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa ettirilen Melih Gökçek'in her fırsatta ODTÜ'den alacağını söylediği Eymir Gölü'yle ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan yeni bir adım geldi. Yavaş, ODTÜ yönetimine gönderdiği yazısında, Eymir Gölü’nden yurttaşların daha iyi şartlarda faydalanabilmeleri için ODTÜ’nün hazırlayacağı projeyi belediyenin 'bedelsiz' olarak karşılayacağını belirtti

07 Kasım 2019 Perşembe, 14:07
Abone Ol google-news

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) arazisi içerisinde bulunan ve Ankaralıların yoğun bir şekilde kullandığı Eymir Gölü ile çevresi için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan çarpıcı bir adım geldi. Yavaş, ODTÜ Yönetimine gönderdiği yazıda yurttaşların Eymir Gölü’nden daha iyi şartlarda faydalanabilmeleri için ODTÜ’nün hazırlayacağı projenin, Büyükşehir Belediyesi tarafından bedelsiz olarak ortak bir protokol ile üstlenileceğini belirtti. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ODTÜ yönetime gönderilen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın imzası bulunan yazıda “Üniversitenize ait Eymir Gölü, binlerce Ankaralı tarafından kullanılmaktadır. Ancak bisiklet kullanımı, araç kullanımı, yolların bozukluğu, tuvalet ihtiyacı vs. birtakım eksiklikler bulunduğu görülmektedir. Sayın rektörlüğünüzce uygun bulunacak ve hazırlanacak bir projeyi, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, ‘hiçbir karşılık beklemeksizin’ ortak bir protokol ile üstlenmek istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.