Marmaris'te restoran kundaklandı

Marmaris'te kapalı bir restoran kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından sandalye minderleri tutuşturularak kundaklandı.

16 Mayıs 2016 Pazartesi, 09:35
Abone Ol google-news

Olay, bugün saat 03.00 sıralarında Marmaris'in oteller bölgesi olarak bilinen Uzunyalı Mevkii'nde meydana geldi. 'Pandora' isimli kapalı restorana gelen aşırı alkollü olduğu öne sürülen bıçaklı bir kişi, dışarıda bulunan ahşap sandalyelerin üzerindeki minderleri önce kestikten sonra çakmakla tutuşturdu. Alev alan minderler kısa sürede ahşap sandalye ve masaları tutuşturdu. Alevler büyüyerek restoranın plastik açılır kapanır tentelerine sıçradı. Bu sırada içerde uyuyan garson 22 yaşındaki Ferhat Özer uyanarak yangına müdahale etmeye çalıştı. Yangını görenler polis ve itfaiye ekiplerini aradı. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken vücudunda küçük yanıklar bulunan ve dumandan etkilenen garson ambulansla hastaneye kaldırıldı. Restorana gelen işletme sahibi sinir krizi geçirdi. İşletme sahibini polis ve çalışanlar sakinleştirdi. Polis, restorana 20 metre uzaklıktaki Mobese kayıtlarını inceleme altına aldı.

Restoranın uzaktan kumandalı açılı kapanır plastik tentesi, 30 sandalye, 15 masa ve çok sayıda eşya kül olurken oluşan zararın yaklaşık 80 bin lira olduğu öğrenildi. Polis, soruşturma başlattı.