Meclis'te bayram mesajları

TBMM Genel Kurulu'nda söz alan AKP, CHP, MHP ve BDP grup başkanvekilleri Kurban Bayramı'nı kutladı, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

03 Kasım 2011 Perşembe, 19:22
Abone Ol google-news

TBMM Genel Kurulu'nda, Çok Taraflı Yatırım Garanti Kuruluşu Sözleşmesinin Maddelerinde Yapılan Değişikliklerin Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmeleri sırasında grup başkanvekilleri Kurban Bayramı kutlaması için söz aldı.

Kurban Bayramı'nı kutlayan grup başkanvekillerinin mesajları şöyle:

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan: Kurban Bayramı'nın bu dönem barışa vesile olmasını, çok acılar üst üste gelen bir dönemde kutladığımız bugünümüzün tüm İslam dünyasına, ülkemize, halkımıza hayırlar vesile etmesini diliyoruz. Bayramları bir barış, kardeşlik günü vesilesi olarak görüyoruz. Sanıyorum birçok arkadaşımız, partililer Van'da buluşacağız bayramın birinci günü.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır: MHP Grubu olarak mübarek Kurban Bayramı'nın ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini, huzur getirmesini, sağlık getirmesini, mutluluk getirmesini diliyoruz. Bayramın TBMM çatısı altında görev yapan herkese tüm çalışanlara tüm mensuplarımıza siyasi partilerimize tüm milletvekillerimize hayırlar getirmesini diliyoruz.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan: Tüm ulusumuzun ve özellikle Van depremzedelerinin önümüzdeki Kurban Bayramı'nı kutluyor, tüm ulusumuza mutluluk diliyorum.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş: 19 Ekim tarihinde şehitlerimizle karşı karşıya kaldık, onların acısı içimizde. 23 Ekim tarihinde Van depremi ile karşı karşıya kaldık, aynı acıyı devam ettiriyoruz. Ümit ediyorum mübarek Kurban Bayramı hayırlara vesile olacak, tüm İslam dünyasının güzelliklerine vesile olacak, aynı zamanda ülkemizdeki birlik ve beraberliğe, kardeşliğe Türk milletinin yaptığı dualarla katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Milletimizin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum.