Meclis'te CHP'li vekile yumruklu saldırı

Meclis'te Plan Bütçe Komisyonu'nda AKP’li Feramuz Üstün CHP’li Özgür Özel’e yumruk attı.

10 Temmuz 2014 Perşembe, 15:54
Abone Ol google-news

Kamuoyunda 'Torba Yasa' olarak bilinen İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşmelerinde AKP Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün,CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'e yumruk attı.

İşte Meclis'teki yumruklu kavganın görüntüleri - VİDEO


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de bulunduğu Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde CHP'li Özgür Özel ile AKP'li İzmir Milletvekili İlknur Denizli arasında yaşanan sözlü tartışma komisyonun ara vermesinden sonra da devam etti. Verilen arada Denizli ile tartışan Özel, "sen yalancısın" ifadelerini kullanınca salonda bulunan AKP'li Feramuz Üstün, "Sen bir bayan milletvekili ile nasıl konuşuyorsun" diyerek CHP'li Özel'in üzerine yürüdü. Araya giren milletvekillerine rağmen Feramuz Üstün, Özgür Özel'e yumruk attı. İkili arasında yaşanan gerginliği araya giren diğer milletvekilleri önledi.

 
YENİDEN TARTIŞMA

Komisyona verilen aradan sonra, AKP ile CHP'li milletvekillerinin arasında gergin tartışmalar yaşandı. Komisyona gelen CHP Genel Başkanı Veli Ağbaba ile AKP Denizli milletvekili Mehmet Yüksel arasında ise sert tartışmalar yaşandı. Yerinden sinirle kalkan Yüksel, CHP sıralarına doğru yürümeye başladı. Araya diğer milletvekilleri girdi ve gerginlik kavgaya dönüşmeden sonlandırıldı. Ancak sözlü tartışmalar devam edince komisyonda bulunan araya Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, tarafları sakinleştirmeye çalıştı. Eroğlu, komisyon başkanı Recai Berber'in yanına giderek ara vermesini istedi. Bunun üzerine komisyona 30 dakika ara verildi.

AKP'li Yüksel CHP sıralarına böyle yürüdü: Sen kimsin lan! _-  VİDEO