Meclis'te 'protokol seccadesi'

CHP İstanbul Milletvekili ve emekli müftü İhsan Özkes, AKP'li milletvekillerine Meclis'teki camide protokol seccadeleri verildiğini iddia etti.

15 Aralık 2011 Perşembe, 19:29
Abone Ol google-news

CHP İstanbul Milletvekili ve emekli müftü İhsan Özkes, Halk TV'de Ali Öztunç'un hazırlayıp sunduğu "Meclis Koridoru" programında çarpıcı açıklamalarda ve iddialarda bulundu.

Protokol seccadesi

"Meclis Camii'nde protokol seccadesi gördüm"
diyen Özkes, şöyle dedi:
"Bir AKP'li Düzce milletvekilinin danışmanı seccade getirdi. Orası Allah'ın evi. Herkes aynı yerde namazını kılar. Seccadenin arkasında 'protokol seccadesi' yazıyordu. Bunlara karşıyım ben. Başbakan geliyor camiye. Cemaat namaz kılıyor. Cemaatin arasında korumalar ayakta bekliyor. Allahın evinde hiç değilse bunu yapmayın. Allah'ın evinde insanlar eşittir. Hz. Peygamberimiz der ki, 'İnsanlar bir tarağın dişleri gibi eşittir'. Ama bunlar bunu tanımıyorlar."


"Bıyıklarımı keserim"

Hükümetin izlediği dış politikaya eleştiren Özkes, "İsrail'in düşmanları İran, Suriye ve Libya'ydı. Libya'yı hallettiler. İsrail kime düşmansa Başbakan Erdoğan'da ona düşmandır. Bakın şimdi Suriye ile uğraşıyor. İsrail'i korumak için Malatya'ya füze kalkanı kurdurdu. BOP'un Eş Başkanıyım diyen Başbakan Erdoğan bu operasyonlardan sonra ikinci Yahudi Üstün Cesaret Ödülünü almazsa ben de bıyıklarımı keserim. Bugüne kadar 11 kişiye verilmiş olan bu ödül ilk kez bir Müslüman olan Erdoğan'a verildi. Neden verildi diye sormayacak mıyız?" dedi.

"AB istedi ayeti çıkarttılar"

"AB istedi, ayeti çıkarttılar" diyen Özkes, şöyle devam etti:
"Cuma namazlarında bir ayet okunurdu. 'Allah katında geçerli din İslam'dır' denir ayette. AB bunu kaldırın dedi. Bu ayet bizi tanımıyor dediler. 17 Şubat 2006 yılında 230 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığının yazısı ile bu ayet kaldırıldı. 1400 yıldır bu ayet okunurdu. Ama bunlar kaldırttı. Bunların gerçek yüzü işte budur. Şeytanın aklına gelmedik şeyler AKP'lilerin aklına geliyor. Şeytan bile şaşırıyordur. Bunları yapan bir başka parti olsaydı bu halk tarihe gömerdi. Ama bunlar kendilerini dindar muhafazakar olarak tanıtıyor maalesef."


"Bardakoğlu omurgaydı"

Uzun yıllar Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yaptığına işaret eden Özkes, "Önceki başkan Ali Bardakoğlu şimdiki başkana göre omurgalıydı. Diyanet tüm toplantılarını lüks otellerde yapıyor. 2. Afrika ülkeleri dini liderler toplantısı vardı. Dolmabahçe'de açıldı sonra 5 yıldızlı bir otelde devam etti. Günlerce dünyanın parası ödendi. Kadınlarla ilgili bir toplantı vardı. Ankara'da 5 yıldızlı bir otelde yapıldı. Fakir fukaranın vergisi ile toplanan bütçe lüks otellerde israf ediliyor. Diyanet israfın haram olduğunu söylemesi gerek makamdır ama bizzat kendileri israf yapıyorlar" dedi.