Melih Gökçek hakkında 'FETÖ'ye yardımdan suç duyurusu

CHP Ankara İl Örgütü ve Ankara milletvekilleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında 'FETÖ’ye yardım ve yataklık yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Adliye önünde konuşan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Eğer Fethullahçı Terör Örgütü ile hesaplaşılacaksa, Melih Gökçek’e mercek tutulması gerekiyor. Melih Gökçek, beni süründüreceğini söylemiş. Buradayım, kendisini bekl

19 Ekim 2016 Çarşamba, 13:33
Abone Ol google-news

CHP'liler Melih Gökçek hakkında 'FETÖ’ye yardım ve yataklık yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Adliye önünde yapılan açıklama, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin de yer aldı.

Burada konuşan Murat Emir, “Zaman gazetesinin eski sahibi, FETÖ’nün kasası, şu anda da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Alaaddin Kaya’nın şirketi İMPRESS İMAJ İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi’ne nasıl belediye kaynaklarını verdiğini, usulsüz ödemeler yaptığını belgeleriyle ortaya koymuştum. Bunun ötesinde yine hepinizin bildiği Mimarlar Odası’nın bizzat takip ettiği, kendisinin de itiraf ettiği onlarca Fethullahçı Terör Örgütü’ne verilen arsa var. Kendisi diyor ki, “Allah’ım affetsin”. Allah’ın affetmesiyle olmaz; hiç kimse hiç kimseye yüz milyonlarca dolarlık arsayı öyle Allah rızası için vermez” diye konuştu.

Emir, “Eğer Fethullahçı Terör Örgütü ile hesaplaşılacaksa, eğer bunlar araştırılacaksa İçişleri Bakanlığı’nın öncelikle Ankara’daki gösteri ve yürüyüşleri yasaklamak yerine Melih Gökçek’e mercek tutması ve burayı aydınlığa kavuşturması gerekiyor. Çünkü asıl Fethullahçı Terör Örgütü’nün yapılanması burada yatıyor. Melih Gökçek ile yapılmamış mücadele de aslında terör örgütüyle yapılmamış sayılır ve bu açıdan da biz bunu bir toplumsal görev sayıyoruz, bunun için buradayız ve takipçisi olacağız” dedi.

CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin de “Arsalar, yapılan bağışlarla ilgili vermiş olduğumuz soru önergesinin yanıt almış değiliz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı bu terör örgütünün Ankara’da daha filizlenmesine ve büyümesine ciddi şekilde yardım ve yataklık etmiştir” ifadelerini kullandı.