Menemen'de soruşturma: İstifa eden Belediye Başkanı ve yardımcıları gözaltına alındı

İzmir'in Menemen'deki soruşturmada aralarında CHP'den istifa eden Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bir belediye başkan yardımcısı ve belediye yetkililerin de bulunduğu toplamda 29 kişi gözaltına alındı.

20 Kasım 2020 Cuma, 09:13
Menemen'de soruşturma: İstifa eden Belediye Başkanı ve yardımcıları gözaltına alındı
Abone Ol google-news

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bir belediye başkan yardımcısı ve belediye yetkililerin de aralarında bulunduğu toplamda 29 kişi hakkında yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı.CHP Genel Merkezi tarafından kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Aksoy, partisinden istifa ettiğini duyurmuştu. 

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı, Menemen Belediyesi yetkilileri hakkında ulaşan çok sayıda ihbar, şikayet ve tespitlere ilişkin soruşturma başlattı. Savcılığın, Aksoy, bir belediye başkan yardımcısı ve belediye yetkililerinde aralarında bulunduğu 29 kişi hakkında gözaltı kararı verdiği ve belediyede de aramaların başladığı bildirildi. Soruşturmanın, resmi evrakta sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve tehdit suçlarından yürütüldüğü, şu ana kadar Başkan Aksoy ve belediye yetkililerinin de aralarında olduğu 22 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

CHP Genel Merkezi tarafından kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, daha sonra partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.