Mercedes, en büyük kozunu oynadı!

Otomobil tutkunlarının yakından bildiği gibi Alman premium otomobil üreticisi Mercedes bir süredir model gamını yenilemekle meşguldu. Yenilik rüzgarından hemen her sınıftaki araç etkilenirken, son olarak E Serisi de S Serisi’nden izler taşıyan yeni gövde yapısıyla etkileyici bir görünüme kavuştu.

09 Eylül 2016 Cuma, 14:31
Abone Ol google-news


Yanda coupe modelleri hatırlatan profile sahip E 220 Avantgarde, 4923 mm. uzunluk, 1852 mm. genişlik ve 1468 mm. yükseklik değerlerine sahip. 2939 mm. aks mesafesi ise E Serisi’ni sınıfının en konforlu modelleri arasında bulunuyor.
Aracın içinde 12.3 inçlik renkli dokunmatik ekran aracılığıyla her türlü bilgiye kolayca ulaşmanız mümkün.


Yen E Serisi, bütün sürüş destek sistemleri devredeyken, öndeki aracın hızına kendisini ayarlayabiliyor, aradaki mesafeyi koruyabiliyor ama belirttiğiniz hız sınırlarını aşmıyor. Trafik levhalarını okuyarak bunlara göre hızını ayarlayabilen otomobil şerit ihlaline de izin vermiyor ve araç şeritte kaymaya başlayınca direksiyona müdahale ediyor.
Otonom park sistemi de eşsiz: Olur da; isterseniz araçtan uzakken, cep telefonunuzdaki akıllı bir uygulama bile aracın kendisini dikey ve yatay, hatta geriye doğru park etmesini veya park alanından çıkmasını sağlıyor.
1950 cc hacmindeki dizel motor oldukça sessiz. 3800 d/d’de 194 HP güç ve 1600  ile 2800 d/d aralığında 400 Nm tork değer sunan motor, 9 ileri kademli otomatik şanzımanla donatıldı.
Aracın Türkiye’deki fiyatı ise 350.000 TL sınırlarında, müşterilerini bekliyor.