Mersin, Balıkesir ve Manisa'da HDP'ye operasyon: İl, ilçe eş başkanları gözaltında

Balıkesir ve 4 ilçesinde HDP Balıkesir İl Başkanı ve eş başkanının da aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı. Manisa'da da dün 5 kişinin gözaltına alınmasının ardından bugün de HDP İl Başkanlığı binasında polis tarafından yapılan arama yapıldı. Dün 93 kişinin gözaltına alındığı Mersin'de de polis, HDP İl Binasında arama yaptı.

13 Aralık 2016 Salı, 11:19
Abone Ol google-news

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, il merkezi ile Burhaniye, Edremit, Ayvalık ve Bandırma ilçelerinde PKK'ye yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenledi. 4 ilçenin emniyet müdürlüklerinin de destek verdiği operasyonlarda, HDP Balıkesir İl Başkanı C.S., HDP Balıkesir İl Eş Başkanı G.K., HDP Ayvalık İlçe Başkanı Ö.V., HDP Ayvalık İlçe Eş Başkanı T.I., HDP Bandırma İlçe Başkanı A.B., HDP Bandırma İlçe Eş Başkanı N.Y., HDP Burhaniye İlçe Başkanı Z.A., HDP Edremit İlçe Başkanı S.P. gözaltına alındı. Gözaltına alınan 8 kişi, İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Operasyon kapsamında parti binaları ile şüphelilerin evlerinde aramaların sürdüğü öğrenildi.

HDP Manisa İl Binasında arama

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 11 Aralık gecesi düzenlenen operasyonda HDP Manisa İl Eş Başkanı Ahmet Ertaş'ın da aralarında bulunduğu toplam 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan partililer, işlemleri için Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürerken polis bu defa HDP Manisa İl Başkanlığı binasında arama yaptı.

HDP Mersin İl Binasından arama

Mersin'de polis, dün 93 kişinin gözaltına alındığı operasyonun ardından bugün de HDP İl binasında arama başlattı.

Polis ekipleri, saat 15.00 sıralarında geniş güvenlik önlemi altında Çankaya Mahallesi Alanya İş Merkezi'nde bulunan HDP il binasına girdi. Özel Harekat polislerinin önlem aldığı operasyonda arama devam ediyor. Dün yapılan operasyonlarda 93 kişi gözaltına alınmıştı. Ayrıca soruşturma kapsamında aralarında Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları HDP'li M. Fazıl Türk, Yüksel Mutlu'nun da bulunduğu, 45 kişinin halen aranıyor.