Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, art arda yaptığı 2 ayrı açıklama ile yurttaşları sağanak yağışa ve meydana gelebilecek su baskını, yıldırım ve kısa süreli fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

25 Nisan 2014 Cuma, 09:08
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı Marmara, Ege ve Batı Karadeniz'de 3 ila 5 derece azalırken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Öğleden sonra Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın kuzeyinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Rüzgar, güney ve güneybatı, Marmara ile Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyılarında kuzeydoğu, öğle saatlerinde İç Anadolu'nun güneyi ile Isparta ve Afyonkarahisar çevrelerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji, yağışların; öğle saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmasını beklediğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini bildirdi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı.(21)
ANKARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (25)
İZMİR: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (24)
ADANA: Parçalı bulutlu.(33)
ANTALYA: Parçalı bulutlu. (24)
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(19)
ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (17)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(26)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
EGE: İç kesimleri ile zamanla bölge geneli parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde bölgenin kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
AKDENİZ: Parçalı bulutlu geçecek.
İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra bölge geneli yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey kesimleri, öğleden sonra bölge geneli yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, akşam ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.