MHP ile AKP arasında 'seçim parkı' gerginliği

İzmir'de MHP Buca İlçe Başkanlığı’nın, seçim çalışması için Çevik Bir Meydanı’na park ettiği TIR, AKP ile krize neden oldu.

17 Ekim 2015 Cumartesi, 20:40
Abone Ol google-newsAKP’nin, TIR’ı seçim kuruluna şikayet ettiğini ve bürokratlara baskı yapıldığını söyleyen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Her yerde varsınız maşallah. Bir zorbalıkla karşı karşıyayız" dedi.

MHP Buca İlçe başkanlığı, üzerinde Genel Başkan Devlet Bahçeli ile milletvekili adaylarından Senem Kılıç’ın fotoğraflarının bulunduğu TIR’ı, seçim çalışması için Çevik Bir Meydanı’na park etti. TIR’ın burada bulunmasına itiraz eden AKP üyeleri de, önce seçim kuruluna itiraz etti, ardından da kaymakamlıktan TIR’ın kaldırılmasını talep etti. AKP üyeleri, son olarak ise, bir başka seçim aracını, aynı meydana getirdi. MHP ile AKP arasında krize neden olan olay, ilçe yöneticilerinin kaymakamlıktan yasal izin aldıklarını gösteren belgeyi sunmaları üzerine sona erdi.

VURAL DA MEYDANA GELDİ

Yaşanan kriz üzerine MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural da, bilgi almak üzere Çevik Bir Meydanı’na geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Vural, ilçe başkanıyla aldıkları izni gösterdi. Yaşananlara tepki gösteren Vural, "Bizim seçimlerde kıt kaynaklarımız var, öyle havuzumuz yok. Bu kaynakları idareli kullanmak lazım. Seçim bürosu açmak maliyetli. Buca’da da salı gününe kadar park için izin almışlar. Kaymakamdan izin alınmış. AKP şikayetlere başlamış. Seçim kurulu, son 10 günde devreye girer. Bundan sonra kendileri LED sistemli TIR getiriyorlar. Her yerde baskı, yıldırma, sindirme. Sadece MHP’den korkuyorlar. Mersin’de, milletvekilinin önü kesiliyor. Koray Aydın’ın, Trabzon meydanında seçim otobüsü var. Zabıtalar, emniyet gelip kaldırmaya çalışıyor. Bundan önce AKP’nin vardı. Hiçbir hakları yok" dedi.

İzmir’e yaşananların yakışmadığını da anlatan Vural, "İzmir’de bunlara ne gerek var ya. İzin alınmış ona baskı yapmak, bürokrata baskı yapmak, burası zorbalık rejimi değil ya. Bir zorbalıkla karşı karşıyayız. Eğer bir dertleri varsa, ilçe başkanlarına söyler. Bu TIR, kimi rahatsız edecek ya. Bundan niye rahatsız oluyorsunuz. Her yerde varsınız maşallah MHP’den ürküyorlar" diye konuştu.