MHP'li adaydan Erdoğan için sert sözler: Seçilmezse hiçbir şey olmaz

AKP’li milletvekili adaylarının “MHP’ye oy vermeyin” çağrısı yaptığını ileri süren bazı MHP’li vekil adayları, AKP’ye çok sert çıkış yapmış, MHP lideri Devlet Bahçeli de konuya ilişkin AKP’li vekil adaylarını uyararak, “Özellikle AKP'li milletvekili adayları; kendinize dikkat edin, fitneye düşmeyin" MHP üzerinde oyun oynamaya kalkmayın” ifadelerini kullanmıştı. MHP'den bir çatlak ses daha geldi: Erdoğan seçilmese bence hiçbir şey olmaz.

11 Haziran 2018 Pazartesi, 16:43
Abone Ol google-news
<video:994814>

AKP ile MHP’nin 24 Haziran seçimleri için kurduğu “Cumhur İttifakı”ndaki tartışma, özellikle İç Anadolu bölgesinde devam ediyor. AKP’li milletvekili adaylarının “MHP’ye oy vermeyin” çağrısı yaptığını ileri süren bazı MHP’li vekil adayları, AKP’ye çok sert çıkış yaptı. MHP lideri Devlet Bahçeli de konuya ilişkin AKP’li vekil adaylarını uyararak, “Özellikle AK Parti milletvekili adayları; kendinize dikkat edin, fitneye düşmeyin. MHP üzerinde oyun oynamaya kalkmayın” demişti. Bu tartışmanın üzerine Devlet Bahçeli partisinin Konya’daki kapalı spor salonunda yapılan mitingine katılmış ve boş salona konuşmuştu.

"Erdoğan seçilmezse hiçbir şey olmaz"

AKP ve MHP’nin oluşturduğu “Cumhur İttifakı”nda bu tartışma devam ederken, MHP Konya Miletvekili adayı Celil Çalış’tan çok konuşulacak bir çıkış geldi. Kanal 42’deki “Seçim Özel” programına katılan Celil Çalış, 24 Haziran seçimleri sonrasındaki duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Celil Çalış’ın, “Erdoğan seçilmese ne olur? Bence hiçbir şey olmaz” ifadeleri dikkat çekti.