Microsoft, Apple uygulamalarını Windows’a çekmek için özel araç yayınladı

Microsoft bugün yaptığı duyuruyla, Apple iOS sisteminde çalışan uygulamaların Windows platformuna uyarlanmasını kolaylaştıracak Windows Bridge isimli yeni bir aracı tanıttı.

07 Ağustos 2015 Cuma, 23:40
Abone Ol google-news

Açık kaynak kodlu, ücretsiz yazılım sayesinde iOS uygulama geliştiricileri uygulamalarını kolayca Windows işletim sistemine uyumlu hale getirebilecekler ve uygulamayı Windows uygulama mağazasına yerleştirebilecekler.


Microsoft bu yeni araç sayesinde, rakiplerine göre çok az sayıda uygulama bulunan mağazasındaki uygulamaların hem sayısını hem de kalitesini arttırmayı umut ediyor. iOS’un uygulama mağazası AppStore’da 1.5 milyon uygulama bulunuyorken Microsfot’un uygulama mağazasında sadece 340 bin uygulama bulunuyor ancak bu uygulamaların çoğu çöp olarak nitelendirilen uygulamalardan oluşuyor. Steve Ballmer zamanında, mağazadaki uygulama sayısının arttırılması için, sadece bir web sayfasını açmaya yarayan uygulamaların bile mağazaya yerleştirilmesine izin verilmiş, yeterince sağlıklı bir kalite kontrolü uygulanmamıştı.
Microsoft, yeni Windows Bridge aracının, iOS’tan Windows’a uygulama uyarlama işlemini çok basitleştirip hızlandıracağının altını çiziyor.

ZTE’den 99 dolarlık telefon