Microsoft üç yazılımını emekliye ayırdı

Bing Maps’e odaklanmak isteyen Microsoft aldığı sürpriz kararla AutoRoute, Streets & Trips ve Microsoft MapPoint yazılımlarını emekliye ayırdı.

10 Temmuz 2014 Perşembe, 10:14
Abone Ol google-newsNisan ayında resmi olarak emekliye ayırdığı eski işletim sistemi Windows XP’nin kullanımdan kalkması için sıkı bir çalışma içerisinde olan teknoloji devi Microsoft, üç farklı yazılımını daha emekliye ayırdığını açıkladı. 2010 yılında kullanıcılara sunulan ve kısa sürede oldukça popüler hale gelen Bing Maps‘e sahip olan firma, Bing Maps’in çıkışının ardından düşüşe geçen AutoRoute, Streets & Trips ve MapPoint yazılımlarını emekliye ayırdı.

AutoRoute, Streets & Trips ve MapPoint yazılımlarının son yıllarda popülaritelerini kaybetmelerinin ardından bu yazılımları sonlandırma kararı alan Microsoft, bundan sonra harita servisleri alanında Bing Maps‘e daha da fazla önem verecek gibi görünüyor. AutoRoute kullanıcılarının yazılım kullanmaya devam edebileceğini açıklayan Microsoft, Streets & Trips ve MapPoint kullanıcılarına da 2015 yılına kadar destek sunulacağını belirtti.

Nokia’nın alınması microsoft’u karıştırabilir