Microsoft’un yeni amiral gemisi: Surface Mobile

Windows 10 işletim sistemiyle ilgili tarihler yaklaştıkça Microsoft’un yeni planları ortaya çıkıyor. Windows 10 Mobil sürümüne dair beklentileri oldukça yükselten firmanın yeni bir amiral gemisi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Ancak bu sefer isim Lumia değil.

21 Ağustos 2015 Cuma, 23:32
Abone Ol google-news

Nokia’yı satın aldıktan sonra Lumia serisi cihazlara devam eden Microsoft, Lumia model serisini bitirecek gibi duruyor. Windows Phone 8 sürümünün pek beğenilmemesi üzerine oluşan algıyı değiştirmek ve Windows işletim sistemli akıllı telefon imajını yenilecek adına Microsoft, Surface model serisine geçecek. Zaten tablet bilgisayar tarafında Windows 8’den beri Surface modellerini görmüştük. Ülkemize gelmemiş olsa da yurtdışında pek başarı elde edemeyen Surface ismini artık akıllı telefonlarda göreceğiz.
Ortaya çıkan bilgilere göre yeni Surface serisinin ilk modeli oldukça yüksek donanıma sahip olarak piyasaya çıkacak. 64-bit mimarili Intel Atom x3 işlemci, 3 GB ve 4 GB RAM’li versiyonlar, QHD çözünürlükte, 5.5 inç büyüklüğünde, AMOLED teknolojiye sahip ekran paneli Gorilla Glass 4 ile korunacak. 21 MP Pureview ZEISS ana kamera, 8 MP geniş açılı ön kamera, Windows 10 Mobil işletim sistemi, C tipi USB bağlantısı, 64 GB ve 128 GB dahili depolama seçenekleri ve microSD kart desteği, kablosuz şarj olma özelliği ve alüminyum-magnezyum alaşımlı gövde gibi özellikler bekleniyor.
Windows 10 Mobil yüklü ilk akıllı telefon olarak Microsoft Surface modeli, 2015’in sonunda veya 2016’ın başında satışa çıkacak. Yukarıda yer alan haber görseli temsilidir.

iPhone 6s’in ön sipariş tarihi ortaya çıktı