Milletvekili Teoman Sancar'a şantaj! 4 şüphelinin yargılanmasına başlandı

CHP'den istifa eden Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar'a şantaj yaptığı iddia edilen biri polis 4 sanığın yargılanmasına başlandı.

28 Mayıs 2021 Cuma, 17:46
Milletvekili Teoman Sancar'a şantaj! 4 şüphelinin yargılanmasına başlandı
Abone Ol google-news

Denizli 15. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "şantaj" ve "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçlamasıyla yargılanan tutuklu sanıklar M.F.S, M.B.A, F.K. ve M.F.K cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

MAHKEME TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERDİ

Milletvekili Sancar'ın katılmadığı duruşmada taraf avukatları salonda hazır bulundu. Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında basın mensuplarının alınmadığı davada tutuklu sanıklar suçsuz olduklarını ileri sürerek tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı 16 Haziran'a erteledi.

NE OLMUŞTU?

Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, kendisine şantaj yapıldığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına başvurmuş, soruşturma sonucu polis memuru M.B.A ile M.F.S, F.K. ve M.F.K. tutuklanmış, S.S'nin yakalanması için çalışma başlatılmıştı. Sancar, 28 Şubat'ta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP'den istifa ettiğini duyurmuştu. Hazırlanan iddianamede sanıkların "şantaj" ve "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçlarından 9'ar yıla kadar hapsi talep edilmişti.