Milyonlar Maltepe'de toplandı

İstanbullular, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Maltepe'de düzenleyeceği büyük İstanbul mitingi için yollara düştü. Saat 11.25'ten itibaren miting alanı tamamen doldu. Basın tribününe dönen kalabalık, "TRT dışarı" sloganları attı.

23 Haziran 2018 Cumartesi, 10:11
Abone Ol google-news

<video:1006141>

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, büyük İstanbul mitingini Maltepe Miting Alanı'nda gerçekleştirdi. Saat 13.00'da başlayacak miting için çok sayıda yurttaş sabah erken saatlerden itibaren yollara düştü. Muharrem İnce'nin "Formalarınızı giyin, kol kola gelin" çağrısına uyan taraftarlar da formalarını giyip Maltepe'ye doğru yola çıktı.

Maltepe'deki miting alanı güvenlik amacıyla polis bariyerleri ile çevrilirken, mitinge gelenler kontrol noktalarından geçerek içeriye alındı. Mitinge gelenlerin Türk bayrakları ile Atatürk ve İnce'nin fotoğraflarını taşıdıkları görüldü. Alana Muharrem İnce'nin konuşma yapacağı büyük bir platform kuruldu, kurulan ses sistemi için çelik kuleler üzerine hoparlörler yerleştirildi. Miting alanına ayrıca cep telefonlarında sorun yaşanmaması için GSM operatörleri tarafından seyyar baz istasyonları da yerleştirildi. Basın icin hazırlanan protokolde yaklaşık 500 gazeteci görev yaptı. Basın mensuplarının yarısı yabancı basın temsilcilerinden oluştu.

Maltepe'de yaşananları dakika dakika canlı bloğumuzdaydı.

CANLI BLOG

10.30 - Maltepe Miting Alanı dolmaya başladı.

11.25 - Maltepedeki Miting Alanı bu dakika itibariyle tamamen doldu. Parti görevlileri yeni alan açarak gelenleri içeri almaya çalışıyor.

11.33 - Muharrem İnce’nin İzmir’deki mitinginde tepki gösterdiği internet kesintisi Maltepe’de fark edildi. Cep telefonları çalışamaz durumda.

12.00 -  Mitinge 1 saat kala miting alanında başlayan yağmur, kitleyi daha da coşturdu. Çalınan şarkılar eşliliğinde sloganlar attılar.

12.36 -  Miting alanı tamamen dolmasına rağmen sahneden yapılan anonsta, Kadıköy’de büyük bir yığılma olduğu iletildi. Maltepe’ye gelen ana arterler de sokaklar da şimdiden tıkandı.

12.50 - Basın tribününe donen kalabalık TRT dışarı sloganı attı.

<video:1006258>

13.01 - Mitingin resmi saati geçmesine rağmen ne Muharrem İnce ne de dışarıda bekleyen yüzbinler alana girebildi. Sahneden sık yapılan anonslarda, 100 güvenlik kapısındaki yığılmalara karşı alternatif girişler öneriliyor.

13.20 - Binlerce yurttaş güvenlik noktasında alana girmek için bekliyor. 

13.45 - Yağmur durdu miting alanında. Hala giremeyenlerin alana ulaşması bekleniyor.

 14.00 - Muharrem İnce alana giriş yaptı. 

<video:1006215>

 

 

 

BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILDI

Öte yandan miting nedeniyle bazı yollar saat 08.00 den itibaren trafiğe kapatıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden dün yapılan yazılı açıklamada "Cumartesi günü saat 13.00'deki miting için saat 08.00'dan itibaren miting bitimine kadar Turgut Özal Bulvarı (Maltepe sahil yolu) (Büyükyalı köprüsü ile Piri Reis Caddesi kavşağı arasında kalan kısım) ve bu caddeye çıkan tüm sokaklar trafiğe kapatılacak. Sürücülerin Büyükyalı Caddesi, Maltepe Bağdat Caddesi ve D-100 karayolunu kullanmaları tavsiye edildi" denildi.

<video:1006089>

<haber-dikey:1006262,1005029>