Mısır yönetimi halktan özür diledi

Mısır'da iktidarda bulunan Yüksek Askeri Konsey, Facebook'daki sayfasından yayınladığı bildiride ülkede yaşanan çatışmalarda ölen ve yaralananlar için halktan özür diledi.

24 Kasım 2011 Perşembe, 13:16
Abone Ol google-news

Mısır'da iktidarda bulunan Yüksek Askeri Konsey, ülkede yaşanan çatışmalardan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren ve olaylar sırasında ölen ve yaralananlar için halktan özür dilediğini beyan eden bir bildiri yayınladı.

Yüksek Askeri Konsey, Facebook'daki sayfasından yayınladığı bildiride, olaylar ile ilgili araştırma başlatılacağı ve sorumlularının yargı önünde çıkarılacağı sözü verilerek, yaşanan şiddet olaylarında hayatını kaybedenler ve yaralananların ailelerine ilgi gösterileceği belirtildi.
Tahrir Meydanı'na bir seyyar hastane kurulacağını açıklayan Yüksek Askeri Konsey (SCAF), olaylar ile ilgili hızlı bir soruşturma sözü vererek, çatışmaların önlenmesi için elinden geleni yapacağını bildirdi.

Açıklamada, "Yüksek Askeri Konsey, olaylarda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini sunar" denildi.

Mısır'da muhalefetin askeri yönetime karşı Cumartesi günü başlattığı protesto gösterilerine güvenlik kuvvetleri müdahale etmiş ve çıkan olaylarda 35'i aşkın kişi hayatını kaybetmişti.