Mustafa Cengiz'den Kulüpler Birliği'ne sert çıkış

Galatasaray'da devre arasında transfer edilen Mbaye Diagne, Kostas Mitroglou, Christian Luyindama, Marcao, Semih Kaya ve Emre Taşdemir için imza töreni düzenlenledi. Diagne, "Burada olmaktan çok mutluyum" dedi. Başkan Mustafa Cengiz Kulüpler Birliği'nin açıkladığı bildiriyi kast ederek, "Bakkalda bile defter olur, ben Kulüpler Birliği yönetimindeyim, bana nasıl sorulmadı?" ifadelerini kullandı.

12 Şubat 2019 Salı, 14:26
Abone Ol google-news

Galatasaray, devre arasında takıma katılanlar Türk Telekom Stadı'nda imza töreni düzenledi Törene Başkan Mustafa Cengiz, 2. Başkan Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay 'da katıldı.

İmza töreni ilk olarak Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'in sözleriyle başlarken Başkan Cengiz, "Bazı hizmetler gerçekten maddiyatla izah edilmez, bunun tek açıklaması arma sevdası, arma aşkıdır. Scout ekibimize de çok teşekkür ederim, elimizden geleni yaptık, İnşallah devamı da gelir" dedi.

Diagne: " Mutluyum"

"Galatasaray'ın oyuncusu olarak burada olmaktan çok mutluyum. Galatasaray gibi büyük bir kulübün parçası olmaktan mutluyum"

Emre Taşdemir: "Herkese teşekkür ederim"

"Başta Fatih Terim olmak üzere benim Galatasaray'a gelmeme katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Üç kulvarda devam ediyoruz ve umarım sezon sonunda üç kulvarda da şampiyon oluruz"

Luyindima: Burada Olmak Motive Ediyor

"Galatasaray çok büyük bir takım ve burada olmak bana büyük bir motivasyon sağlıyor. Herkese teşekkür ederim"

Marcao: "Elimden geleni yapacağım"

"Dünya çapında tanınan bir takımda oynayacak olmaktan ötürü çok mutluyum. Amacım, bu forma altında büyük başarılara imza atmak ve bu başarıları elde etmek için de elimden gelen her şeyi yapacağım"

Mitroglou: "Fatih Terim'e teşekkür ederim"

"Benim burada olmama sağlayan Fatih Terim'e çok teşekkür ediyorum, onunla beraber çalışıyor olmaktan dolayı heyecanlıyım. Galatasaray forması giyecek olmamdan dolayı çok heyecanlıyım"

Sarı-Kırmızılıların yeni futbolcularının ardından başkan Cengiz sözlerine şöyle devam etti:

Transferlerin ardından söz alan başkan Mustafa Cengiz şunları söyledi:

"Finansal Fair Play içerisindeyiz. İlk defa kâra geçtik. İnşallah bütün kulüplerimiz kâra geçer. Biz kulüp olarak istenen noktaya doğru gidiyoruz, daha iyi olacağını da umut ediyoruz"

14 Şubat'ta Store'a

"Galatasaray Spor Kulübü, taraftarıyla var. Sosyal camiayı oluşturan değerler vardır. Taraftarımız, 14 Şubat'ı hedeflediler biliyorum, GS Store'lara hücum etsinler. Ne var ne yok alsınlar! Benim istediğim model değil demesinler. Silgi de olsa kalem de olsa alsınlar. Kendilerinde olmayan bedeli, bir taraftar hediye etsin. Benfica'yı 14 Şubat'ta ağırlayacağız, o gün mağazalara hücum etmelerini bekliyoruz. Bir görevimizi yaptık, destek bekliyoruz"

Lütfen kanala abone olun

"Dünya artık dijitalleşmeye gidiyor. Özellikle YouTube kanalınOraa destek bekliyoruz. ya yapılan aboneler bize gelir getirecek ve istediğimiz efektif iletişimi sağlayacak. Lütfen kanala abone olun ve Türkiye'de değil, dünyada birinci olalım"

"Trabzonspor'a haksızlık yapılmasını istemeyiz"

Pazar günü oynanan ve hakem hataları nedeniyle gündemden düşmeyen Trabzonspor derbisi hakkında açıklamalarda da bulunan Cengiz, "Trabzonspor yöneticilerinin tepkilerine hak veriyorum. İnsanın canı yanınca bağırır, gayet doğal. Biz bunun abartılmasını istemiyoruz. Aynı tepkileri biz de verdik. Ben 150 gün ceza aldım. Biz, tek bir taç atışının bile yanlış verilmemesini istiyoruz. Trabzonspor'a haksızlık yapılmasını istemeyiz. Fenerbahçe, derbisindeki VAR konuşmalarını talep etmiştik. Türkiye Futbol Federasyonu bize cevap bile vermedi"

Cengiz'den Kulüpler Birliği'ne sert sözler

"Kulüpler Birliği'nde yan yanasınız oturuyorsunuz. Biz Moskova'da maçtayız, 'Ayrıcalık tanıyamazsınız' diye bildiri yayınladınız. Belki o bildirideki birçok madde, bizden yana. Fakat kimse üzerine alınmadı. Çok büyük bilgi kirliliği var. O bildiriyi 17 kulüp imzalamadı. Sadece 8 kulüp imzaladı. Benim görüştüklerim, onaylamadıklarını, aceleyle imzaladıklarını söylediler. Göksel Gümüşdağ ve Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği'nin bildirisini imzalamadı. İmza onayı zaten yok. Bakkalda bile defter olur, ben Kulüpler Birliği yönetimindeyim, bana nasıl sorulmadı?"

İmza töreninde konuşan 2. Başkan Abdurrahim Albayrak ise transfer sürecinden bahsederek, "Maicon'un Galatasaray'a karşı insanlığı, samimiyeti, adamlığı bizi duygulandırdı. Alan bize gelmeyi çok istedi. Kendi kulübüyle sıkıntıları vardı çözemediği için transfer gerçekleşmedi. Şunu gördüm ki Çinlilerle transfer görüşmesi yapmak çok zor" şeklinde konuştu.