'Nefes'ini çaldılar

İzmir'in Bayraklı ilçesinde bir eve giren hırsızlar, tren kazası sonucu felç olan ve nefes almakta zorlanan 6 yaşındaki çocuğun kullandığı oksijen konsantratörü ile oksimetreyi çaldılar.

03 Ocak 2010 Pazar, 17:44
Abone Ol google-news

Bayraklı Muhittin Erener Mahallesi'nde oturan Şaban Şanlı yılbaşı gecesi eşi Deniz ve 6 yaşındaki felçli kızı Melisa ile eğlenmek için akrabalarının evine gitti. Şanlı ve ailesi, geç saatlerde evlerine döndüklerinde kapı kilidinin zorlanarak açılmış olduğunu gördü.
Şaban Şanlı'nın haber vermesi üzerine eve gelen polis ekiplerinin incelemesinde, felçli olduğu için nefes almakta zorlanan 6 yaşındaki Melisa'nın kullandığı oksijen konsantratörü ve oksimetre ile uydu alıcısının çalındığı belirlendi.

Gazetecilerin görüştüğü Şaban Şanlı yaklaşık 1 yıl önce İzmir'in Tire ilçesinde hemzemin geçitte içinde bulundukları araca trenin çarptığını, kendisinin yara almadan kurtulduğunu, kızı Melisa'nın ise yatağa bağımlı hale geldiğini söyledi.

Felçli olduğu için kızı Melisa'nın nefes almakta zorlandığını belirten Şanlı, maddi durumları iyi olmadığı için İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kendilerine verilen ve kızının kullandığı oksijen konsantratörü ile oksimetrenin değerinin yaklaşık 2 bin TL olduğunu ifade etti. Bu cihazları almalarının mümkün olmadığını söyleyen Şanlı, ''Bu kadar insafsızlık olur mu? Felçli kızımın cihazlarını çalan hırsızlara sesleniyorum. Kızımın sağlığını çaldınız'' dedi.
Polis ekipleri, Şanlı'nın evinden hırsızlık yapan kişilerin yakalanması için çalışmalara başladı.