New York'un göbeğinde silahlı saldırı: 3 ölü, 8 yaralı

ABD'nin New York kentindeki ünlü Empire State binasında düzenlenen silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 3 kişinin öldüğü bildirildi. Resmi olmayan kaynaklarından edinilen bilgiye göre olayda 8'i aşkın kişi de yaralandı.

24 Ağustos 2012 Cuma, 13:51
Abone Ol google-news

New York'taki Empire State binası önünde düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi öldü. Yerel saatle 09.00'da gerçekleşen saldırıda 8 kişinin yaralandığı, ölenlerden birinin de saldırgan olduğunu açıkladı.

New York Belediye Başkanı Bloomberg, 53 yaşındaki saldırganın, kendisini işten kovan patronunu öldürdükten sonra polisle çatışmaya girdiğini söyledi.

Belediye Başkanı, saldırganın, Hazan İhracat isimli şirketten yaklaşık bir yıl önce çıkarılan ve sabıka kaydı bulunmayan Jeffrey Johnson olduğunu açıkladı.

THY çalışanları da şahit oldu

Empire State binasında bulunan Türk Hava Yolları (THY) Amerika merkez şubesinin bazı çalışanları bina girişinde olaya tanıklık etti. Silahlı çatışmanın arasında kalan bir kadın THY çalışanının sinir krizi geçirdiği öğrenildi.

Bina yönetiminin bu olayda çok başarısız olduğunu belirten THY yetkilileri, ''Bize olayla ilgili her hangi bir anons yapılmazken, aşağıya inmememiz veya başka bir şey yapmamız da söylenmedi. Hepimiz hala şoktayız'' diye konuştu.